• In English
 • Міністерство інфраструктури продовжує співпрацю в сфері транспорту з Республікою Білорусь
  опубліковано 07 жовтня 2015 року о 15:56

  На початку жовтня у Львові відбулося восьме засідання українсько-білоруської Робочої групи з питань транспорту. Українську делегацію очолила заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції, голова української частини Робочої групи – Оксана Рейтер. Головою білоруської делегації виступив заступник Міністра транспорту та комунікацій Республіки Білорусь Олександр Шишко. В засіданні також взяли участь члени української та білоруської частин Робочої групи, запрошені керівники суб'єктів господарської діяльності двох країн.

  Сторони обговорили найближчі перспективи двостороннього співробітництва у всіх сферах транспорту. Зокрема, в рамках засідання Змішаної комісії з міжнародного автомобільного сполучення сторони обмінялися статистичною інформацією про використання дозволів за поточний рік, а також встановили остаточну квоту дозволів на 2015 рік і попередню квоту дозволів на 2016 рік.

  Під час засідання Змішаної українсько-білоруської комісії з питань судноплавства внутрішніми водними шляхами делегації висловили взаємний інтерес до відновлення і подальшого розвитку перевезень водним транспортом між Україною та Республікою Білорусь. Вони також обговорили відкриття міжнародного річкового пункту пропуску в м. Києві.

  Серед питань, що стосуються залізничного транспорту, сторони обговорили збільшення обсягів перевезень вантажів контейнерним поїздом ZUBR та потягом комбінованого транспорту «Вікінг», питання електрифікації залізничних колій, а також забезпечення конкурентних тарифів на перевезення транзиту на 2016 фрахтовий рік.

  Крім того, білоруська сторона повідомила про нові можливості, що відкриваються в рамках розширення співпраці при виконанні регіональних авіаційних перевезеннях на території Республіки Білорусь. Члени Робочої групи висловили намір поглибити на взаємовигідній основі співробітництво в галузі повітряного транспорту та розвитку авіаперевезень між державами.

  Нагадаємо, українсько-білоруська Робоча група з питань транспорту заснована і працює на виконання Угоди про створення спільної Міжурядової українсько-білоруської Змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. Країни підписали цю Угоду в 1996 році.