• In English
 • Ініціативи Мінінфраструктури з дерегуляції в морських портах знову отримали підтримку ділової спільноти
  опубліковано 06 жовтня 2015 року о 15:16

  Компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації вдруге виступили на підтримку заходів з дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу в портах, які впродовж останніх місяців ініціювало Міністерство інфраструктури та погодив Кабмін. Зокрема, йдеться про урядові Постанови №491, 492, 574, а також наказ Мінінфраструктури №281. Асоціація направила на адресу Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка офіційного листа, в якому подякувала урядові та Міністерству інфраструктури за спільну роботу та запропонувала зробити наступний крок.

  «Новостворена на рівні актів Уряду правова основа значно спрощує процедури міжнародної торгівлі та логістики морським сполученням: скорочує терміни для оформлення вантажів, скасовує застарілу практику комісійного контролю на борту судна, спрощує процедуру забезпечення паспортних глибин в портах, ліквідує норми, що стимулювали корупційні відносини у сфері контролю ізольованого баласту тощо», - йдеться у листі ЄБА.

  Цим листом Європейська Бізнес Асоціація також запросила до обговорення наступного етапу дерегуляції з представниками зацікавлених органів влади – Кабінету Міністрів, Міністерства інфраструктури та інших відомств.

  З аналогічним проханням до Прем’єра звернулася листом низка галузевих організацій, серед яких – Громадська Рада при Державній фіскальній службі, Асоціація «Портове співтовариство», Федерація роботодавців транспорту, Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України, Асоціація контейнерних ліній України та інші.

  Довідково

  Міністерство інфраструктури України запроваджує комплексну реформу галузі морського транспорту. Одне з ключових завдань відомства – залучення інвестицій у портову галузь. Для цього у відомстві склали перелік інвестпроектів у морських портах, який вже продемонстровано потенційним інвесторам в Україні, США та ЄС.