• In English
 • Міністерство оборони поверне всі незаконно відчужені землі і фонди
  опубліковано 05 жовтня 2015 року о 17:53

  Сьогодні, 5 жовтня, в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Повернення Міністерству оборони України фондів і земель, які перебували у незаконному володінні».

  У заході взяв участь тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту економічної діяльності Міністерства оборони України Кирило Клименко, генеральний директор концерну “Військторгсервіс” Анатолій Здір та інші посадові особи.

  Як повідомили учасники заходу, протягом 2015 року Міністерство оборони України проводить масштабну роботу з повернення фондів, об’єктів нерухомості та незаконно відчужених земель Міноборони. Найбільше проблемних активів належать концерну «Військторгсервіс».

  «На виконання доручення Міністра оборони України концерном «Військторгсервіс» у тісній взаємодії з прокуратурою та Фондом державного майна ведеться робота щодо повернення об’єктів із незаконного володіння. На балансі Концерну перебуває 161 об’єкт, який знаходився у незаконному володінні та користуванні. До незаконно відчуженого майна входять найпривабливіші з комерційної точки зору об’єкти: банно-пральні комплекси, ательє, великі магазини та склади, – розповів генеральний директор концерну «Військторгсервіс» Анатолій Здір.

  Він зазначив, що незаконне відчуження об’єктів здійснювалося в період руйнації Збройних Сил України з 2006 по 2013 роки.

  «Наразі ми працюємо над поверненням незаконно відчужених об’єктів та визнанням недійсними договорів оренди та спільної діяльності. За 2014-2015 роки нам вдалося повернути 13 незаконно відчужених об’єктів на загальну суму 6 мільйонів гривень, а також 88 об’єктів, незаконно переданих в оренду та спільну діяльність», – повідомив Анатолій Здір.

  Досі невирішеними залишаються питання з повернення у володіння Міноборони 11 об’єктів у Старокостянтинівці та комплексу приміщень у Києві.

  За словами тимчасово виконуючого обов’язки директора департаменту економічної діяльності Міністерства оборони України Кирила Клименка, в оборонному відомстві триває наполеглива робота щодо повернення майна, яке протягом останніх років було втрачено, відчужено або передано у спільну діяльність чи довгострокову оренду на умовах, що істотно погіршують становище майна і доходи, які можуть бути використані для покращення забезпечення бійців.

  «Міністерство оборони України веде системну роботу у правовому полі, щоб через судові інстанції визнати ці договори оренди недійсними, – повідомив Кирило Клименко. –Ми й надалі здійснюватимемо рішучі дії з повернення державних активів і закликаємо правоохоронні органи до активної підтримки та взаємодії».