• In English
 • Держводагентством узгоджено оптимальні режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на жовтень 2015 року
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 17:28

  29 вересня 2015 року у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на жовтень 2015 року, у якому взяли участь представники Держводагентства, Мінрегіону, Мінінфраструктури, Держрибагентства, Укргідрометцентру, Інституту водних проблем і меліорації НААН, Дніпровського БУВР, ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», ДП «Укрводшлях» та ДП «Енергоринок».

  Під час зазначеного засідання було розглянуто інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах річок Дніпра та Дністра у жовтні 2015 року, інформацію Дніпровського басейнового управління водних ресурсів щодо якісного стану води у басейні р. Дніпро та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у жовтні 2015 року.

  За прогнозом Укргідрометцентру водність Дніпра біля Києва у жовтні 2015 року очікується в середньому 305 м3/с, або 38 % від норми (норма жовтня – 809 м3/с).

  Середній приплив води до дніпровських водосховищ за вересень, порівняно із серпнем, зменшився і залишався найменшим за весь період експлуатації водосховищ (Київського - з 1965 року, Канівського – з 1975 року).

  Враховуючи тривалість низької водності на усьому водозборі Дніпра до Києва та інерційність гідрологічних процесів, у першій половині жовтня прогнозні величини припливів води до Київського і Канівського водосховищ очікуються у розмірах, що нижчі ніж найменші значення за період експлуатації водосховищ.

  Каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 28 вересня його вільний об’єм становив 5031,0 млн. куб. м.

  За інформацією Дніпровського БУВР гідрохімічний стан води у водосховищах Дніпра продовжував погіршуватися за основними показниками. Зміни якісних показників спричинені сезонними несприятливими погодними умовами (суха, спекотна погода), а також зниженням водності Дніпра та його приток.

  Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на жовтень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, були встановлені оптимальні режими роботи дніпровських водосховищ на жовтень 2015 року.

  Зокрема, по Київському водосховищу - ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням санітарно-екологічного попуску середньодобовими скидними витратами в межах 200-250 м3/с.

  Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.

  По Канівському водосховищу ГЕС - працює на притокових витратах. Рівень води у верхньому б’єфі водосховища станом на 1 листопада має бути в межах 91,35-91,45 м БС.

  По Кременчуцькому водосховищу - ГЕС працює за рахунок економного спрацювання водосховища для забезпечення здійснення санітарно-екологічних витрат у нижній б’єф Каховського водосховища.

  По Дніпродзержинському водосховищу - ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж     400 м3/с відповідно до санітарних умов м. Дніпропетровська. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 63,8-64,0 м БС.

  По Дніпровському водосховищу - ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС). За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу (біля греблі) 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.

  По Каховському водосховищу - ГЕС працює у режимі забезпечення середньодобових санітарно-екологічних витрат 300-350 м3/с. Станом на 1 листопада рівень води у водосховищі має бути в межах 15,40-15,30 м БС.

  Одночасно, з огляду на гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці річки здійснювати рівномірний попуск у нижній б¢єф витратами не менше ніж 100-110 м3/с.

  Рекомендовано закладам Державної санепідслужби забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води в Дністровському та дніпровських водосховищах і санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди, Держсанепідслужбу та інших заінтересованих учасників водогосподарського комплексу Дністра та Дніпра.