• In English
 • Олексій Павленко: В Україні з'явиться рибний патруль
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 16:20

  Уряд підтримав реформу рибної галузі. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко. Він зазначив, що на розгляд Кабінету Міністрів було подано ряд нормативно-правових актів щодо реформування рибної галузі, зокрема, нових правил рибальства, нових підходів до промислового вилову тощо. За його словами, Уряд підтримав пропозиції і вже незабаром в Україні з’явиться рибний патруль.

  У свою чергу, Голова Державного агентства рибного господарства України Ярема Ковалів, зауважив, що на даний момент рибінспекція працює неналежним чином. Причиною цього, за словами Яреми Коваліва, є низька заробітна платня та слабке матеріально-технічне забезпечення.  

  «Рибінспекція - правоохоронний орган, який має зброю, і в нас деякі зразки зброї виготовленні в 19 столітті. Їх час в музей здавати, а не використовувати для того, щоб здійснювати належним чином охорону і контроль», - розповів він і додав, що на сьогодні заробітна плата рибінспектора –  півтори тисячі гривень. Ярема Ковалів переконаний, що ці фактори сприяють корупції.

  «Все це можна змінити тільки провівши структурну, комплексну реформу органів рибоохорони. Тому сьогодні на розгляд Кабінету Міністрів були подані пропозиції щодо ліквідації діючих органів та створення нового рибного патруля»,- повідомив він.

  Голова Держрибагентства наголосив, що до нового органу працівників набиратимуть виключно на конкурсних засадах. Крім того, вони проходитимуть курс навчання, після якого буде атестація: «І тільки тоді чесні працівники почнуть працювати в новій рибній інспекції». До слова, зарплатня нових рибних інспекторів складатиме від 4 до 6 тисяч гривень.

  «Зростання зарплати з півтори  тисячі гривень до 4-6 тисяч ми зможемо забезпечити за рахунок внутрішньої оптимізації, за рахунок того, що ми відмовимося від частини адміністративно-управлінського персоналу і кошти, які скеровувались на оплату їх праці, перенаправимо на оплату праці нових інспекторів», - повідомив Ярема Ковалів.

  Він зазначив, що новий патруль запрацює з 2016 року. Пілотний проект набору працівників, забезпечення їх новими човнами, приборами нічного  бачення, біноклями тощо розпочнуть з Києва і Київської області.

  Крім того, Голова Держрибагентства повідомив, що планується і проведення  дерегуляції рибної галузі. Зокрема, для промислового вилову не потрібно звертатися кілька разів до агентства, достатньо буде одного дозволу.

  «Для того, щоб попасти у водойму і здійснити промисловий вилов не потрібно до нас звертатися 5 разів. Ми запроваджуємо один дозвіл, який видається на 5 років», - наголосив він.

  Ярема Ковалів запевнив також, що зараз не планується запроваджувати плату за любительські лови.

  «Хочу офіційно заявити позицію рибного господарства. Дійсно така  ініціатива, яка надійшла від громадських активістів та організацій, зараз знаходиться на розгляді. Це абсолютно європейська практика. Ми вирішили розглянути її і обговорити. Зараз ми будемо проводити громадські слухання. Поки ми не наведемо лад на наших водоймах, поки там не зникнуть браконьєри запроваджувати плату для любителів не можна. Ні цього, ні наступного року ніхто не заборонятиме і не стягуватиме плату», - повідомив він.

   

  Інфографіка: Реформування рибного господарства