• In English
 • Інформація про власників земель в Україні відтепер у відкритому доступі
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 15:49

  Громадяни України зможуть вільно переглядати, копіювати та роздруковувати інформацію про суб’єктів речових прав, занесених до Держземкадастру. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, коментуючи схвалену Урядом постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оприлюднення відомостей про суб’єктів речових прав на земельні ділянки» на засіданні в середу.

  «Відповідною постановою Кабміну вносяться зміни до Переліку адміністративних послуг та Порядку їх надання Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру. Крім того, визначаються особи та ограни державної влади, органи місцевого самоврядування, які мають право на отримання інформації із Держземкадастру», - пояснив урядовець.

  За словами Геннадія Зубка, на офіційному сайті Держгеокадастру будуть оприлюднені всі дані про суб’єктів речових прав, внесених до Державного земельного кадастру. «Разом з тим, всіх власників земельних ділянок будуть повідомляти, хто питає інформацію про них. Це нормальна, цивілізована практика, це ще один крок до знищення корупції в країні», - зазначив Геннадій Зубко.

  За його словами, сьогоднішнє рішення Уряду фактично забезпечить дотримання законних прав та інтересів громадян на отримання інформації.

  Довідково

  Постанову розроблено Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру та внесено на розгляд Уряду Мінрегіоном. Підстава розроблення проекту – Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції».