• In English
 • Арсеній Яценюк у Бабиному Яру: "Спроби різного роду радикальних сил щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Україні приречені на поразку"
  опубліковано 29 вересня 2015 року о 11:30

  У вівторок, 29 вересня, в 74-ту річницю початку розстрілів у Бабиному Яру, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, члени Уряду України, а також представники громадськості, національних товариств, дипломатичного корпусу, церковні ієрархи взяли участь у церемонії вшанування пам’яті жертв трагедії.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що Бабин Яр – це місце однієї з найбільших світових трагедій: «Де євреїв вбивали за те, що вони євреї. Де вбивали українців, ромів, поляків. Де нацисти своїми імперськими амбіціями просто знищували людську гідність і людське життя».

  «Ми шануємо і ми пам’ятаємо. І ми як українська влада ніколи не допустимо повторення таких трагедій і жорстко присікаємо будь-які спроби антисемітизму, расової ненависті, будь-які спроби знущання над правами і свободами людини і громадянина», - підкреслив Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк наголосив, що «спроби різного роду радикальних сил щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Україні приречені на поразку».

  Він підкреслив, що зараз розслідуються випадки вандалізму в Бабиному Яру. Глава Уряду повідомив, що будуть посилені заходи безпеки, встановлені системи відеоспостереження, працюють додаткові патрулі.

  «Це святе місце охороняється і буде охоронятися українською владою. І будь-хто, хто спробує вчинити вандалізм над пам’яттю, буде покараний», - підкреслив Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк нагадав, що наступного року - 75-ті роковини жахливої трагедії у Бабиному Яру. Він повідомив, що Уряд разом із Президентом України прийняли рішення щодо створення організаційного комітету з підготовки до вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру на міжнародному рівні.

  Глава Уряду також повідомив, що у вівторок він проведе засідання робочої групи, яка почне підготовчу роботу з організації меморіальних заходів по вшануванню пам’яті жертв Бабиного Яру в Україні та світі в 2016 році.