• In English
 • Українська делегація вивчає практичні аспекти функціонування інституту префектів у Франції під час навчального візиту до Парижа
  опубліковано 29 вересня 2015 року о 09:10

  На запрошення Ради Європи спільно з Національною школою адміністрації (ENA) українська делегація у складі Міністра Кабінету Міністрів України Ганни Онищенко, Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В`ячеслава Негоди, працівників Секретаріату Кабінету Міністрів та Мінрегіону, Адміністрації Президента України, народних депутатів та вітчизняних експертів, беруть участь у навчальному візиті «Законодавче  забезпечення та практичні аспекти функціонування інституту префектів у Франції» у м. Париж Французької Республіки.

  У рамках впровадження в Україні реформи децентралізації важливим є ознайомлення українських політиків, які безпосередньо беруть участь у реалізації цієї реформи, з досвідом європейських країн. Зокрема, основною метою візиту української делегації стало ознайомлення з досвідом Франції у сфері функціонування інституту префектів.

  У ході візиту, представники української влади мали можливість дослідити питання деконцентрації влади у Франції; особливості призначення на посаду, статусу, кар’єри та завдань префекта, ролі Національної школи адміністрації (ENA) у навчанні префектів, місії префектів і префектури, структури управління, взаємодії з органами влади (президентом та урядом), взаємодії префектів з органами місцевого самоврядування та багато інших питань, пов`язаних з функціонуванням інституту префектів у Франції.

  Під час обговорення питання про децентралізацію влади у Франції та в Україні з українською делегацією, Жан-Франсуа Девемі, супрефект, радник з міжнародного співробітництва Міністерства внутрішніх справ Франції, відзначив пакет реформ, який реалізовується в Україні, як якісний і прогресивний. Він підкреслив, що запропонована українська модель децентралізації набагато краща за діючу модель у Франції і, у разі її реалізації, Україна отримає одну з кращих систем територіальної організації влади та місцевого самоврядування.