• In English
 • Павло Розенко обговорив хід соціальних реформ з головою місії МВФ в Україні
  опубліковано 28 вересня 2015 року о 18:06

  У Міністерстві соціальної політики відбулася зустріч Міністра Павла Розенка з представницькою делегацією Міжнародного валютного фонду на чолі з Головою місії МВФ в Україні Ніколаєм Георгієвим.

   На зустрічі обговорювалися плани Уряду щодо реформування пенсійної системи та соціальної сфери загалом.

   Павло Розенко зауважив, що частину реформаторських ініціатив Мінсоцполітики уже реалізовано. Зокрема, Верховна Рада проголосувала за підвищення віку дострокового виходу на пенсію для окремих професійних категорій. З 1 червня 2015 року Пенсійний фонд припинив призначати спецпенсії.

   Наступні ж кроки з удосконалення пенсійної системи робитимуться у співпраці з експертами Світового Банку. Представники МВФ висловили готовність також взяти участь у роботі над пенсійною реформою та підтримали необхідність ухвалення відповідних законів до листопада цього року, щоб із січня 2016 року запрацювала нова система пенсійного забезпечення.

   На зустрічі також йшлося про нову програму надання житлових субсидій. Павло Розенко відзначив позитивну динаміку залучення громадян до програми субсидій та зазначив, що на сьогодні субсидії вже оформили понад 3 млн. родин. Це на його думку, дозволить уникнути загострення соціальної кризи і одночасно – кризи неплатежів під час опалювального сезону 2015/16 рр.

   «Ми не звернемо зі шляху життєво необхідних реформ», - запевнив на завершення зустрічі Міністр соціальної політики України.