• In English
 • Міністр освіти і науки зустрівся з президентом Академії наук Польщі
  опубліковано 24 вересня 2015 року о 16:06

  24 вересня 2015 року відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Сергія Квіта з президентом Академії наук Польщі професором Єжи Душинським.

  У зустрічі також взяли участь заступник Посла Республіки Польща Рафал Вольскі, радник Посольства Польщі Анна Кузьма, голова представництва Польської Академії Наук в Україні професор Генрик Собчук, голова Програмної Ради представництва Польської Академії Наук в Україні доктор Павел Коваль.

  Під час зустрічі сторони обговорили питання співпраці щодо навчальних програм та академічних обмінів, спільних наукових проектів. Зокрема, польська сторона пропонує розпочати програму спільних структурованих докторантур між провідними університетами та науковими інституціями Польщі та України.

  Міністр освіти і науки Сергій Квіт підкреслив важливість співпраці сторін у галузі освіти і науки та наголосив на актуальності врахування польського досвіду для української вищої освіти, зокрема, у рамках імплементації нового Закону України «Про вищу освіту» та впровадження докторських програм європейського типу.

  Сергій Квіт звернув увагу польської сторони на важливість врахування польського досвіду у впровадженні третього циклу вищої освіти та створенні PhD програм, котрі відрізняються від застарілої системи аспірантури, що наразі ще діє в українських вищих навчальних закладах.

  Президент Академії наук Польщі Єжи Душинський, своєю чергою, підтвердив готовність Академії наук Польщі у сприянні та підтримці українських вищих навчальних закладів та наукових установ, науковців та їх досліджень.

  Під час зустрічі сторони також обговорили перспективи співпраці у рамках спільної участі в європейських грантових програмах з досліджень та інновацій.

  Сторони домовилися провести додаткову зустріч з цих питань у жовтні.