• In English
 • Міністр оборони: За наступний рік плануємо перевести усі підрозділи ЗСУ на нову систему харчування
  опубліковано 19 вересня 2015 року о 17:08

  19 вересня, під час робочої поїздки до Львівського гарнізону, Міністр оборони перевірив хід експерименту з харчування, що стартував у Академії Сухопутних військ.

  «Ми змінюємо підходи до забезпечення військовослужбовців, – сказав Міністр оборони. – Одним із аспектів реформи забезпечення якраз і є покращення харчування. Сподіваюся, вже за рік усі частини Збройних Сил України будуть харчуватися за таким принципом».

  Нагадаємо, пілотний проект з харчування стартував 16 вересня на базі кількох військових підрозділів. Суть експерименту – вдосконалити якість харчування, враховуючи світові практики. Варто відзначити, за встановленими нормами, до раціону харчування бійців входило близько 30 продуктів, а за вдосконаленим меню – їх більше 200. Це дає змогу урізноманітнити меню та надати право вибору страв військовослужбовцям.

  Під час перебування у їдальні, де саме проходив обід курсантів, Міністр оборони зазначив, що добова вартість харчування не змінилася: «Вона, як і раніше, лишається в межах 58-59 гривень, проте, забравши складову посередників, на ці ж кошти можна годувати бійця якісно та головне – смачно».

  «Переконаний, кожен боєць і на передовій, і в тилу, заслуговує на достойне забезпечення: якісну форму, смачний обід, – сказав Міністр. – Запуск цього пілотного проекту – результат величезної роботи працівників Міноборони та Волонтерського десанту».

  Після опрацювання пілотного проекту будуть ухвалені відповідні рішення щодо організації нової системи харчування в масштабі всіх Збройних Сил. А вже ближче до січня 2016 року, в рамках експерименту почнуть харчувати за новими стандартами не лише у пункті постійної дислокації військової частини, але й на полігонах та в зоні проведення АТО.