• In English
 • Держветфітослужба продовжує здійснювати профілактичні заходи з ліквідації АЧС
  опубліковано 18 вересня 2015 року о 15:11

  Заступник Голови Держветфітослужби України Олександр Вержиховський на брифінгу у Будинку Уряду повідомив про епізоотичну ситуацію в Україні та заходи, які вживаються Службою для ліквідації АЧС.

  За його словами, протягом останнього часу в Україні зафіксовано три неблагополучних пункти АЧС, де проведено профілактичні заходи відповідно до чинного законодавства: у Сумській області у дикій природі, Рівненській та Чернігівській  областях серед свійських тварин.

  Олександр Вержиховський повідомив, що загалом цього року із 22 інфікованих пунктів Держветфітослужба завершила санітарну обробку у 12-х пунктах.

  Заступник Голови також поінформував, що Держветфітослужбою проведено 2776 перевірок у 2610 суб’єктів господарювання з вирощування свиней. «Наслідками цієї перевірки стали заходи адміністративного впливу: внаслідок такої роботи було видано 3 575 приписів, оштрафовано 1402 посадові особи і загальна сума штрафів склала 243,7 тис. грн.», - повідомив Олександр Вержиховський, зауваживши, що в 11-ти випадках інспекторів не допущено до здійснення перевірки, після чого матеріали передано або в суди, або в прокуратуру.

  Водночас Заступник Голови Держветфітослужби звернувся до бізнесу та громадян дотримуватися встановлених правил при виникненні спалахів АЧС.

  Крім того, він наголосив, що серед заходів з ліквідації АЧС залишається актуальним питання депопуляції дикого кабана. Так, у Житомирській області з початку року відстріляно лише 3% від загальної чисельності кабанів; у Полтавській – 4%, Рівненській – 6%, Чернігівській – 13%, Сумській – 23%, Київській – 33%.

  Олександр Вержиховський також повідомив, що 14-18 вересня в Україні перебувала європейська експерт-комісія в рамках глобальної програми контролю транскордонних захворювань тварин GF-TADs, яка направить офіційний звіт на Держветфітослужбу та Уряд, і яка високо оцінила роботу органів влади та ветеринарної медицини працювати при виникненні захворювань тварин, проте потрібно вдосконалитися ще у вміннях прораховувати ризики, управляти чи контролювати ними.

  За його словами, Держветфітослужба разом з Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи «починає працювати над змінами стратегічними та тактичними».

  Водночас він повідомив, що у 2016 р. планується збільшити фінансування протиепізоотичних заходів.