• In English
 • Україна розраховує на експертну, інформаційну та інституційну підтримку європейських партнерів у впровадженні реформи децентралізації
  опубліковано 17 вересня 2015 року о 09:20

   Найважливішою реформою, яка проходять зараз у державі, є реформа децентралізації. Мета цієї реформи - регіональний розвиток України. Про це сказав  Віце-прем’єр-міністрМіністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час зустрічі з представниками донорських організацій.

  «Ми розглядаємо регіональний розвиток як інвестиційну політику, завдяки якій ми зможемо змінити на краще ситуацію в країні», - наголосив він.

  Водночас урядовець зауважив, що серйозним питанням залишається обмеженість доступу до фінансових дешевих ресурсів, які можуть бути залучені для підсилення проведення реформ. «Ми розраховуємо на фінансові інструменти, інструмент державно-приватного партнерства, оскільки це підсилить можливості місцевих громад в Україні», - зазначив він. 

  «Для нас залишається актуальною експертна допомога, формування комунікаційної стратегії. Без цього страждає як сама реформа, так і кінцевий споживач, до якого якщо і доходить інформація, то дуже розрізнена», - зазначив Геннадій Зубко.

  «Зокрема, діяльність комунікаційного центру допомогла б заповнити інформаційні прогалини щодо реформи децентралізації і не давала б політиканам знівелювати роботу по формуванню сильного, спроможного місцевого самоврядування», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

  «Не менш важливо привернути увагу до того, що на сьогоднішній день офіційно перші місцеві вибори відбудуться в 159 об’єднаних громадах. Все суспільство має стежити за перетворенням цих громад у спроможні, успішні, у лідери своїх регіонів», - наголосив він. 

  Геннадій Зубко зауважив, що серйозної підготовки і додаткових знань  потребують представники обласних і районних адміністрацій, бо вони відповідальні на місцях за впровадження реформи.

  «Ми розуміємо що потрібно готувати велику кількість людей, які будуть працювати в регіонах, в нових органах місцевого самоврядування. Сьогодні ми фактично переходимо від державного управління до служби в органах місцевого самоврядування», - пояснив він.

  «Ми потребуємо подальшої скоординованої допомоги ЄС та інших донорів для прискорення впровадження європейських стандартів управління регіональним розвитком», - наголосив Геннадій Зубко.