• In English
 • Реформа державних закупівель: Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект, який зробить державні тендери прозорими
  опубліковано 15 вересня 2015 року о 18:27

  Новий Закон України надасть кожному бажаючому доступ до інформації про державні тендери, їх ціну, власників компаній-виконавців та протоколи оцінок.

  Реформа також суттєво спрощує участь у державних тендерах та запобігає умисному блокуванню торгів через процедуру оскарження. Тепер учасники не зобов’язані надавати довідки, які є у публічному доступі, а повну документацію надаватиме лише переможець тендеру. Закон також прискорить підписання угоди СОТ про держзакупівлі та вихід українських підприємств на міжнародні ринки.

  “Мова йде про велетенський потенційний ринок обсягом у $1,7 трлн. Це більш ніж у 30 разів перевищує грошовий еквівалент експорту України в 2014 році. Замість того, щоб воювати за кожну полицю в закордонних супермаркетах, українські компанії зможуть продавати свої товари й послуги на державних тендерах США, Кореї, Тайваню, Сінгапуру, Гонконгу чи Канади”, - пояснює заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов.

  Нагадаємо, на початку вересня Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк назвав урядовий законопроект про держзакупівлі серед першочергових, які мають бути  проголосовані у стінах парламенту.