• In English
 • Швидкісними поїздами за 8 місяців скористалося у 2,6 рази більше пасажирів, ніж у минулому році
  опубліковано 15 вересня 2015 року о 16:21

  Швидкісними поїздами за 8 місяців 2015 року здійснили поїздки 2 млн. 74 тис. пасажирів – це у 2,6 разу більше, ніж у відповідний період у 2014 році. Перевезти більше пасажирів швидкісними поїздами вдалося в тому числі завдяки відкриттю нових маршрутів до Трускавця, Одеси, Тернополя, Кривого Рогу та збільшенню пар поїздів до Запоріжжя.

  Укрзалізниця та ДП «УЗШК» працюють над розширенням географії курсування електропоїздів. У дні зростання пасажиропотоку залізничники збільшують кількість швидкісних поїздів до Харкова та Львова. Найближчим часом планується запровадити курсування швидкісних поїздів сполученням Одеса – Дніпропетровськ, подовжити маршрут поїзда Київ – Запоріжжя до Мелітополя.

  Щомісячно кількість перевезених пасажирів швидкісними поїздами зростає і в серпні цього року досягнуто  рекорду – понад 313 тис. пасажирів.

  Кількість перевезених швидкісними поїздами пасажирів за 8 місяців 2013 – 2015 років

   

  Збільшилася і заповнюваність швидкісних поїздів до 67%, тоді як за 8 місяців минулого року вона становила не більше 53%.

  Фінансовий результат від перевезень пасажирів швидкісними поїздами за 8 місяців 2015 року позитивний – 39,8 млн. грн. За цей період доходи Української залізничної швидкісної компанії від перевезення пасажирів зросли у 2,7 разу, а витрати збільшилися у 2,5 разу.

  Основними причинами збільшення фінансових витрат УЗШК є зростання курсу іноземної валюти, що впливає на розрахунки за сервісно-технічне обслуговування електропоїздів «Hyundai Rotem» за міжнародним контрактом та на виконання договору фінансового лізингу. Окрім того, витрати підприємства збільшуються через підвищення цін виробників промислової продукції на основні матеріали, зростання тарифів на енергоносії. Ці фактори позначаються на кінцевому результаті діяльності УЗШК.

                                                                                                  

  Довідково:

  ДП «УЗШК» обслуговує:

  - 10 електропоїздів виробництва «Hyundai Rotem»;

  - 2 міжрегіональні двосистемні електропоїзди ЕКр-1 виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод»;

  - 2 поїзди в складі 5 пасажирських вагонів локомотивної тяги виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод».

  Швидкісні поїзди категорії Інтерсіті+ курсують маршрутами Київ – Харків, Дарниця – Львів, Київ – Костянтинівка, Київ – Дніпропетровськ – Красноармійськ, Київ – Запоріжжя, Дарниця – Трускавець, Дарниця – Одеса, Київ – Кривий Ріг, а категорії Інтерсіті – курсують за маршрутом Дарниця – Тернопіль.