• In English
 • Міністерство юстиції підписало Меморандум про партнерство та співробітництво з офісом бізнес-омбудсмена
  опубліковано 15 вересня 2015 року о 15:43

  Міністр юстиції Павло Петренко та бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета підписали Меморандум про партнерство та співробітництво. Документ передбачає обмін інформацією між відомствами, експертну допомогу при підготовці законів, які стосуються діяльності бізнесу, а також вирішення проблем, які виникають у ході контактів представників бізнесу з органами юстиції.

  За словами Павла Петренка, Міністерство юстиції разом з офісом бізнес-омбудсмена створять експертні групи на самому високому рівні, які розглядатимуть і аналізуватимуть кожну скаргу бізнесу на діяльність органів юстиції.

  «Кожну скаргу, кожен кейс ми будемо аналізувати і публічно інформувати суспільство про наші рішення. Якщо той чи інший чиновник допустив порушення закону, він буде звільнений зі своєї посади, а матеріали щодо порушень, якщо вони міститимуть факти порушення закону, буде передано до правоохоронних органів», - зазначив Міністр юстиції.

  Він також зауважив, об’єднання зусиль двох інституцій стане гарантією того, що скарга, яка надійшла до Бізнес-омбудсмена, буде розглянута на незалежному майданчику, а представники бізнесу отримають чітку відповідь і реальний результат.

  «Якщо мали місце порушення, вони будуть усунені, а бізнес буде поновлено в його правах», - сказав очільник Мін’юсту.

  За його словами, такий підхід є ознакою відкритості діалогу бізнесу і влади, а підписання Меморандуму є лише першим кроком співпраці. Наступними кроками будуть публічні звіти про роботу експертних груп.

  «Найголовніше, щоб усі державні органи, які надають сервіси нашим підприємцям, чітко усвідомлювали – без зміни ментальності чиновника, коли він стає консультантом і помічником підприємця, зрушень не буде», - заявив Міністр юстиції.

  Він також повідомив, аби змінити ставлення бізнесу до держави, Мін’юст реалізовує низку реформ. Зокрема, було запущено систему он-лайн сервісів, яка дає змогу зареєструвати бізнес, провести будь-яку іншу реєстраційну дію чи отримати довідку всього за 5 хвилин без необхідності особисто спілкуватися з чиновником. Так само реалізуються пілотні проекти щодо екстериторіальності подачі документів, передачі прав реєструвати земельні ділянки нотаріусам, вдосконалення системи виконання судових та інших рішень.

  Найголовніше при цьому, зауважив він, щоб до цих змін підтягувалися й інші органи, які мають контакти з підприємцями.

  Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета зі свого боку зауважив, що Меморандум спрямований на те, щоб разом з Мін’юстом мати змогу якнайефективніше вирішувати проблеми, які бізнес має при зверненні до чиновників.

  «За час існування інституту Бізнес-омбудсмена ми отримали понад 300 скарг від бізнесу на 40 різних державних інституцій. Лідером тут є фіскальна служба. Однак є проблеми і у відносинах бізнесу та органів, які підпорядковані Мін’юсту. Щоб вирішити ці проблеми, ми вважаємо дуже важливим оформити співробітництво з відомствами. Я радий, що Мін’юст дуже оперативно відгукнувся на нашу пропозицію підписати меморандум про співробітництво. Сподіваюся, що підписання цього Меморандуму внесе позитивний вклад в наше тісне співробітництво щодо вирішення проблем бізнесу», - зазначив він.

  За його словами, Меморандум передбачає обмін інформацією між інституціями та можливість співробітникам офісу бізнес-омбудсмена проводити інтерв’ю зі службовцями, які пов’язані з тією чи іншою скаргою.

  «Важливий момент: ми створимо 2 експертні групи, які займатимуться проблемами реєстрації та виконання судових рішень. У цих групах від Мін’юсту буде представник на рівні заступника Міністра та керівника департаменту, а з боку бізнес-омбудсмена в групах братиме участь заступник Бізнес-омбудсмена та дослідник, який працює  за конкретним напрямком. Групи зустрічатимуться не рідше, ніж 1 раз у 2 місяці, розглядатимуть отримані за цей час скарги і шукатимуть шляхи вирішення проблем», - поінформував Бізнес-омбудсмен.

  Меморандум також передбачає співробітництво у сфері системних питань, адже Мін’юст працює над багатьма законами, які стосуються бізнесу.

  «Наша експертна допомога ґрунтується на практиці, і ці експертні знання дадуть можливість більш ефективно створювати орієнтоване на бізнес законодавство. Разом ми сприятимемо більш ефективним відносинам з бізнесом і сприятимемо покращенню бізнес-клімату в країні. Від цього залежить рівень інвестицій, які так потрібні Україні», - наголосив Альгірдас Шемета.