• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд виділив 2 млрд. грн. для накопичення вугілля. Кошти не використані. Це - персональна відповідальність Міністра
  опубліковано 14 вересня 2015 року о 15:21

  «Міністерством енергетики зірвано виконання низки пунктів розпорядження про підготовку до осінньо-зимового періоду», - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у понеділок, 14 вересня, перед навчаннями щодо порядку дій у разі виникнення кризових ситуацій в енергосистемі в ДП «НЕК «Укренерго».

  Глава Уряду повідомив, що щойно провів засідання енергетичного штабу з підготовки до осінньо-зимового періоду.

  Він наголосив, що в першу чергу йдеться про накопичення ресурсів вугілля на станціях: «Уряд виділив 2 мільярда гривень ресурсів і додатковий мільярд з державної компанії «Енергоринок» для того, щоб накопичити на складах вугілля. Ці кошти не використані. І я ставлю це на персональну відповідальність Міністра енергетики».

  Арсеній Яценюк підкреслив: «Невідкладне виконання розпорядження Уряду.  До кінця місяця базові цифри щодо накопичення вугілля на складах повинні бути виконані».

  «Так само це стосується державних компаній, які виробляють електричну енергію і які повинні забезпечити стабільність і стійкість української електроенергетичної системи», - підкреслив Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що цього тижня він отримає незалежний звіт, «що відбувається в енергетиці і які подальші кроки повинні бути здійснені»: «Мене не просто турбує ситуація в енергетиці, в першу чергу в електричній, - а я вимагаю вжиття невідкладних заходів від Міністерства і від державних компаній для забезпечення стабільності енергопостачання, як промисловості, так і громадянам країни».

  Він також повідомив, що сьогодні в «Укренерго» як в основному диспетчерському пункті країни, будуть відбуватися навчання щодо порядку дій у разі виникнення кризових ситуацій в енергосистемі: «Компанією розроблено декілька планів щодо забезпечення енергопостачання, в тому числі й на випадок виникнення надзвичайної ситуації».

  Ці плани, за словами Глави Уряду, розроблені за підтримки провідних фахівців, направлених Урядами країн-членів Європейського Союзу, Канади і Сполучених Штатів Америки.