• In English
 • В Американській торгівельній палаті в Україні публічно обговорили реформи в сфері зайнятості
  опубліковано 09 вересня 2015 року о 16:57

  Сьогодні в Американській торгівельній палаті в Україні за участю заступника Міністра соціальної політики Валерія Ярошенка та Голови Державної служби зайнятості Ярослава Кашуби відбулися презентація та публічне обговорення проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття”.

  Як наголосив Валерій Ярошенко, зазначений проект акта визначає основні напрями та шляхи реформування у сфері зайнятості. Зокрема, він спрямований на розширення інструментарію та заходів стимулювання зайнятості для інтеграції різних категорій шукачів роботи і безробітних на ринку праці, зокрема, молоді, членів особистих селянських господарств, довготривалих безробітних тощо.

  При цьому акцент робиться на новітні інформаційні технології для надання послуг населенню та роботодавцям, зміну підходів у роботі із зареєстрованими безробітними, зокрема, щодо пошуку підходящої роботи та посилення страхових принципів виплати допомоги по безробіттю.

  Також законопроектом визначається статус, функції та повноваження Національного агентства зайнятості – спеціалізованої державної сервісної служби з надання послуг на ринку праці, зокрема з працевлаштування, професійного навчання населення працездатного віку,  підтвердження результатів неформального професійного навчання, прогнозування ситуації на ринку праці та соціального захисту на випадок безробіття.

  У Мінсоцполітики переконані, що законопроект сприятиме більш гнучкому регулюванню ринку праці, підвищенню рівня працевлаштування безробітних, посиленню соціального діалогу. Водночас він підвищить зацікавленість роботодавців та безробітних у послугах Нацагентства зайнятості.

  „Усі подані до законопроекту пропозиції й зауваження будуть нами уважно розглянуті, проаналізовані та враховані під час його доопрацювання”, - запевнив Валерій Ярошенко.