• In English
 • Голова Державної прикордонної служби зустрівся з новопризначеним керівником Місії ЄС EUBAM
  опубліковано 08 вересня 2015 року о 16:34

  Сьогодні в Адміністрації Держприкордонслужби України Голова прикордонного відомства Віктор Назаренко зустрівся з новопризначеним Главою Місії ЄС EUBAM  Ендрю Тесор’єром

  Під час зустрічі Віктор Назаренко привітав з призначенням на посаду Главу Місії та зазначив, що між Державною прикордонною службою України та Місією ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM) склалися давні та партнерські відносини. Він висловив сподівання, що відносини Місії ЄС з прикордонним відомством України й надалі слугуватимуть забезпеченню високого рівня прикордонної безпеки як на ділянці українсько-молдовського, так і на всьому державному кордоні України.

  Голова Державної прикордонної служби України наголосив, що завдяки зусиллям Місії EUBAM досягнуто високого рівня інформаційної взаємодії між прикордонними відомствами України та Молдови у сфері аналізу ризиків та обміну статистичною інформацією та подякував за активну роботу з підготовки нової Угоди про організацію спільного контролю у пунктах пропуску на українсько-молдовському державному кордоні. Нині завершується підготовка проекту Протоколу про організацію спільного контролю в пункті пропуску «Кучурган» на території України. Також триває робота з підготовки Угоди про обмін інформацією про осіб, які перетинають українсько-молдовський державний кордон, та Протоколу про контактні пункти.

  У цілому з метою розвитку та вдосконалення двостороннього співробітництва Місією надано сприяння у реалізації 48 спільних заходів - робочі консультації, тренінги, засідання робочих груп, відвідування пунктів пропуску тощо.

  Також Місії ЄС було висловлено вдячність за активну допомогу у впровадженні європейського досвіду інтегрованого управління кордонами, у тому числі шляхом проведення спільних правоохоронних операцій, вдосконаленні нормативно-правової бази діяльності та розвитку прикордонного відомства.

  У відповідь Ендрю Тесор’єр подякував за вітання та висловив побажання щодо перспектив співробітництва.

  Наприкінці  зустрічі учасниками були окреслені пріоритетні напрями співпраці до кінця цього року та на наступний період.