• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд пропонує запровадити єдині базові ставки в чотирьох ключових податках
  опубліковано 06 вересня 2015 року о 19:04

  Уряд України пропонує запровадити єдині базові ставки в ключових податках - податку на додану вартість, єдиному соціальному внеску, податку на доходи фізичних осіб і в податку на прибуток. Про це повідомив Премєр-міністр України Арсеній Яценюк у “10 хвилинах” в неділю, 6 вересня.

  Він нагадав, що зараз в Україні існує 90 видів різних ставок: “Це дозволяє, з одного боку, маніпулювати цими ставками нечесними платниками податків, а з іншого - зловживати податковим інспекторам при нарахуванні податків і їх сплаті”.

  Впровадження єдиних базових ставок у ключових податках, підкреслив Глава Уряду, “з одного боку, встановлює рівність правил сплати податків, з іншого – дає можливість збалансувати бюджет”.

  Арсеній Яценюк повідомив, що на даному етапі ми пропонуємо встановити єдину ставку для чотирьох базових податків в розмірі 20%”.

  Він підкреслив, що на даному етапі бюджет виконує в тому числі і функцію по економічному стимулюванню, проте в перспективі бюджетні видатки повинні бути максимально скорочені: “Ми це робимо. Ми поетапно, кожен рік будемо скорочувати витрати державного бюджету і відповідним чином ми можемо скорочувати ставку податку”.

  Він наголосив, що ключова річ при зменшенні витрат бюджету – “ми не можемо зменшувати соціальні стандарти”: “Ми несемо дуже велике соціальне навантаження. Я чудово усвідомлюю, яка складна ситуація в українських родинах. Саме тому соціальне забезпечення і соціальні стандарти повинні бути не просто збережені, а повинні підвищуватися. І це прямо і безпосередньо пов’язано з податковою системою і збільшенням надходжень до державного бюджету”.

  Глава Уряду також підкреслив, що зараз існує “неймовірно високе податкове навантаження на заробітну платню, що є причиною тіньових заробітних плат”.

  Мета Уряду, за його словами, - запровадження справедливої системи в оподаткуванні заробітних плат: “Із 2018 року ми пропонуємо встановити єдиний податок на заробітну платню у розмірі 20%. На перехідному етапі ми пропонуємо зменшити єдиний соціальний внесок з 41% до 20%, а також скасувати податок на заробітну платню, який сплачує працівник у розмірі 3,6%”.

  До моменту запровадження єдиного податку на заробітну платню ставка податку на доходи фізичних осіб встановлюється одна в розмірі 20%

  Для того, аби захистити найбільш уразливі соціальні верстви населення, Уряд пропонує взагалі не оподатковувати мінімальну заробітну платню.

  За такою системою, підкреслив Арсеній Яценюк, якщо людині нараховують заробітну платню у розмірі: наприклад,  4 тисячі гривень, то після запровадження податкових змін на руки такий працівник отримує додатково 200 гривень, а підприємство зекономить і заплатить менше до бюджету суму в розмірі 680 гривень: “Це дає як додаткові доходи для громадянина, так і додатковий фінансовий ресурс для розвитку кожного підприємства”.

  Глава Уряду наголосив, що податок на прибуток “повинен мати нову філософію”: “Той, хто отримує прибуток і хоче інвестувати його в нові заводи, нове обладнання і технології, отримає право відправити частину такого податку на придбання нових технологій, будівництво нових заводів, а відповідно - створення робочих місць.

  Залишається спрощена система оподаткування, яку Арсеній Яценюк назвав “основою для розвитку малого і середнього бізнесу і для формування середнього класу в країні”: “Ми запровадимо послаблення для малих і середніх підприємців”.

  Водночас він наголосив, що зловживання спрощеною системою великим бізнесом повинні бути ліквідовані: “Це несправедливо по відношенню до тих людей, які працюють на базарах, в майстернях, коли великий бізнес використовує спрощену систему оподаткування як метод ухилення від сплати податків і створення офшору”.

  “В оподаткуванні податку на додану вартість запроваджується єдина ставка. Основне – це своєчасне, прозоре і швидке відшкодування податку на додану вартість. Без корупції і свавілля з боку податкового інспектора”, - підкреслив Глава Уряду.