• In English
 • Сергій Квіт: Цьогоріч школи забезпечуватимуться безкоштовними підручниками
  опубліковано 04 вересня 2015 року о 17:26

  4 вересня 2015 року в Будинку Уряду відбувся брифінг Міністра освіти і науки України Сергія Квіта на тему «Початок нового навчального року».

  Він повідомив, що цього року навчальний рік розпочався у 17 378 загальноосвітніх навчальних закладах країни. До перших класів у 2015 році зараховано понад 414 тисяч дітей. Також у новому навчальному році кількість учнів у школах збільшилася на 38 тисяч і наразі становить 3 млн. 795 тисяч. За словами Міністра, тенденція збільшення кількості учнів буде зростати, у зв’язку з підвищенням народжуваності в ці роки.

  Сергій Квіт поінформував, що до початку навчання в Україні відкрилися 7 шкіл-новобудов: дві  – у Києві, три – в Київській області, по одній - у Полтавській і Тернопільській областях. Також до кінця року планується завершити будівництво чотирьох новобудов у Львівській області. «Це невелика, але в наш час дуже позитивна статистика», - зазначив він.

  Міністр також наголосив, що у 2015 році учні загальноосвітніх навчальних закладів забезпечуються підручниками безоплатно. У цьому році також має місце затримка з підручниками для учнів 4-х та 7-х класів, але вони вже друкуються. «Кошти на безкоштовне забезпечення підручниками учнів цих класів були в знайдені у серпні. Половину коштів забезпечує Державний бюджет, а половину – виділяють області. Виділення коштів з обласних бюджетів підтвердили всі голови державних обласних адміністрацій на засіданні Уряду»,- повідомив Сергій Квіт.

  Міністр запевнив, що всі підручники будуть безоплатними. «Ми забезпечили підручниками усі школи. Ніхто не має права вимагати з батьків гроші за підручники», - наголосив Сергій Квіт. 

  За словами Міністра, учні і батьки за бажанням можуть скористатися новими додатковими сервісами, де можна скачувати підручники з Інтернет. «У нас є депозитарій, де можна безоплатно скачувати підручники для 1-го,2-го, 5-го, 6-го класів», - повідомив Сергій Квіт. Також є приватні ініціативи, розвиток яких Міністерство вітає, бо це додаткова можливість забезпечення підручниками школярів.

  Сергій Квіт підкреслив актуальність питання шкільних автобусів у цьому навчальному році, особливо під час оптимізації малокомплектних шкіл. Міністр нагадав, що скорочується тільки мережа старшої школи. Дитина повинна ходити в початкові класи там, де вона народилася. Старші учні будуть їздити в ті школи, де є належне матеріально-технічне і кадрове забезпечення. «Ми зараз вивчаємо питання фінансування шкільних автобусів. Скільки області дадуть коштів на автобус, стільки ж рівно додасть Уряд, тобто програма «Шкільний автобус» розвиватиметься», - повідомив Сергій Квіт.

  Під час брифінгу Міністр наголосив на вирішенні питання доступу до українських закладів освіти дітей Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. За словами Сергія Квіта, Міністерство освіти і науки разом з громадськими організаціями і депутатами Верховної Ради розглядають можливість та готують низку законодавчих ініціатив щодо статусу кримчан.

  Міністр також повідомив, що важливим кроком у цьому році в рамках імплементації Закону «Про вищу освіту» стало прийняття Урядом низки важливих підзаконних актів, на які довго очікували вищі навчальні заклади. Зокрема, була прийнята постанова про відкриття депозитних рахунків в банках для університетів, постанова про порядок банківського обслуговування вищих навчальних закладів, академічних установ та закладів культури. Тепер університети зможуть виводи свої спецфонди із Державного казначейства та переводити їх в державні банки. «Це означає, що ми започаткували фінансову автономію, ми лібералізуємо ситуацію у вищій освіті»,- підсумував Сергій Квіт.