• In English
 • Уряд і український бізнес разом знайдуть нові ринки, - Геннадій Зубко
  опубліковано 04 вересня 2015 року о 16:49

  Саме зараз нам потрібно сформувати пул представників бізнесу, які чітко будуть розуміти, що ми можемо робити разом з нашими партнерами - Німеччиною, Францією, Туркменістаном, Казахстаном, Туреччиною іншими країнами.

  Таку думку висловив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час засідання Ради експортерів та інвесторів при МЗС України в п'ятницю.

  Урядовець привітав створення електронного ресурсу, який акумулюватиме всю економічну та ділову інформацію від національних виробників для просування української продукції на закордонні ринки, а також від іноземних компаній, які зможуть знайти на сайті інформацію, що допоможе їм у прийнятті рішень про інвестування в українську економіку.

  «Ми в цьому році провели кілька комісій по співпраці із Німеччиною, Туркменістаном, Казахстаном. Очікується, що відбудеться засідання комісій по співпраці з Азербайджаном, Китаєм», - сказав Геннадій Зубко.

  «Завдяки цьому порталу, завдяки матриці, яка запропонована МЗС, ми зможемо працювати постійно і з зовнішніми, і з внутрішніми інвесторами», - наголосив він.

  «Уряд готовий по всіх напрямках працювати разом з бізнесом для того, щоб максимально оперативно і прозоро надавати інформацію - який приймається бюджет і куди спрямовуються кошти, які кошти залучаються від міжнародних фінансових організацій, яким чином наші внутрішні інвестори можуть їх використовувати для підвищення свого експортного потенціалу», - підкреслив Геннадій Зубко.

  Віце-прем'єр-міністр України наголосив, що держава формує регіональну політику, яка затверджує стратегію розвитку кожного регіону.

  «Ця стратегія повинна не просто відпрацюватися із громадами, з регіонами, а й має бути відпрацьована з бізнесом, який працює на цій території аби надати йому підтримку», - сказав він.

  За його словами, для цього Уряд залучає кошти від міжнародних фінансових організацій, які ідуть в конкретні галузі на конкретних територіях.

  «Нам потрібно доносити інформацію, які кошти залучаються і яким чином бізнес може їх використати для підвищення власного експортного потенціалу», - сказав Геннадій Зубко.

  Віце-прем'єр-міністр України нагадав про залучення від німецького державного банку KfW 500 млн. євро та Європейського інвестиційного банку - 400 млн. євро.

  «Ці кошти будуть направлені на інвестиції в інфраструктуру, енергетику, системи життєзабезпечення. І бізнес повинен чітко розуміти, що кошти є і їм потрібно знайти тих виробників, які зможуть їх ефективно використовувати», - зазначив урядовець.

  Геннадій Зубко закликав представників бізнесу активно працювати із новим порталом і давати запит Уряду, де потрібно включитися і допомогти. «Ми відкритті до цієї роботи», - наголосив він.