• In English
 • ДАБІ проводить підготовчу роботу щодо передачі повноважень на місця
  опубліковано 02 вересня 2015 року о 10:12

  1 вересня, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства».

  Закон передбачає передачу функцій та частини повноважень щодо здійснення держархбудконтролю від Державної архітектурно-будівельної інспекції України органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади.

  Сьогодні ДАБІ надає місцевим органам влади фахові консультації та роз’яснення щодо формування інспекцій на місцях. Зокрема, розроблені детальні настанови про створення органів держархбудконтролю, які розкривають послідовність дій, що має здійснити місцева рада та її виконком.

  Також Держархбудінспекція здійснює постійний моніторинг ситуації стосовно динаміки прийняття місцевою владою рішень про  утворення власних інспекцій держархбудконтролю та проводить підготовчу роботу щодо процесу передачі повноважень.

  «Важливо, щоб передача повноважень на місця проходила без негативних наслідків для громадян та суб’єктів господарювання, - зазначив голова ДАБІ України Олексій Кудрявцев. - Тому ми завжди готові до конструктивного діалогу з органами місцевої влади. Закликаю всіх до спільної ефективної роботи, в результаті якої якість послуг в сфері держархбудконтролю має суттєво зрости, підприємці зможуть чесно та законно будувати, а громадяни отримають надійні, безпечні та комфортні будови».

  Нагадаємо, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ спільно з Держархбудінспекцією підготувало низку нормативно-правових актів, які запустять в дію механізм децентралізації сфери держархбудконтролю.