• In English
 • 1 вересня для школярів має стати справжнім днем відкритих дверей в музейних закладах по всій країні, - В'ячеслав Кириленко
  опубліковано 01 вересня 2015 року о 18:13

  «1 вересня для школярів має стати справжнім днем відкритих дверей в музеях по всій країні, — заявив Віце-прем’єр-міністр - Міністр культури В’ячеслав Кириленко під час огляду разом з учнівською молоддю експозиції Національного музею історії України. Акція відбулась в рамках ініціативи Міністерства культури з популяризації культурної спадщини.

  «Думаю, що музеї підтримають таку ініціативу, адже емоції, які виникають під час перегляду експозицій, передаються іншим і спонукають до відвідування закладу. Та й взагалі я не уявляю, як можна вивчати, наприклад, курс історії, особисто не відвідуючи музей і не знайомлячись з артефактами.

  Сьогоднішня подія яскраво підтверджує те, що освіта і культура завжди мають йти поруч, щоб діти знали і любили свою країну. Чудово, що після лінійок учні йдуть до музеїв і, зокрема, до Національного музею історії України. Ми маємо робити все, щоб школярі і студенти прагнули відвідувати культурні заклади. І певні кроки в цьому напрямку вже реалізовані, наприклад Міністерство культури та Міністерство освіти і науки підписали відповідний спільний лист, який стимулює цей процес, — сказав В’ячеслав Кириленко. — Впевнений, сьогодні в музеї школярі побачать багато цікавого і відкриють для себе нові сторінки історії нашої держави. Підростаюче покоління українців — це майбутнє нашої європейської України. Їх знання та розуміння своєї історії, відчуття своєї ідентичності є необхідною умовою формування справжньої нації».

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури закликав всі музеї бути активними в реалізації подібних акцій. Підкреслив, що у Національному музеї історії України практично щодня відбуваються культурно-мистецькі події. Тому, при зниженні вартості вхідного квитка, суттєво зросла кількість відвідувачів, що дало можливість збільшити дохід музею від основної діяльності в порівнянні з періодом минулого року майже на 70%.

  Міністерство культури України виступає з ініціативою поляризувати відвідування школярами 1 вересня закладів культури до святкування Дня знань. Дана ініціатива включає в себе підтримку і сприяння у відвідуванні школярами і студентами закладів культури, проведенням відповідних семінарів, лекцій, екскурсій, збільшення кількості днів безкоштовного відвідування тощо.

  У День знань Національний музей історії України відвідали понад 600 учнів боярської школи, ліцею «Наукова зміна», медичного ліцею, школи № 25, гімназії № 48 та інших шкіл Києва і Київської області. А також, діти разом з вчителями і співробітниками музею склали пазл карти України.