• In English
 • В Одесі відбулася офіційна церемонія відкриття українсько-американських навчань "Sea Breeze - 2015"
  опубліковано 01 вересня 2015 року о 14:20

  Сьогодні, 1 вересня, в Одесі відбулася офіційна церемонія відкриття українсько-американських навчань «Sea-Breeze – 2015».

  У заході взяли участь Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк, Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Сергій Гайдук, командувач 6 флотом ВМС США віце-адмірал Джеймс Фогго і Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні пан Джеффрі Пайєт.

  Метою зазначених навчань є покращення координації між країнами чорноморського регіону, відпрацювання маневрів на морі та на суходолі. Під час військових навчань будуть відпрацьовані питання планування операцій з безпеки у кризовому регіоні із залученням багатонаціональних сил, відповідно до стандартів НАТО, а також буде відпрацьоване питання захисту важливих об’єктів берегової інфраструктури.

  Цьогоріч традиційні українсько-американські навчання «Сі Бриз», які щорічно проводяться із 1997-го, будуть наймасштабнішими за всю історію. У них братимуть участь представники 12 країн, залучено 18 бойових кораблів та суден забезпечення, 14 літаків та вертольотів, до 500 військовослужбовців морської піхоти та сухопутних підрозділів, та до 25 одиниць броне- та автомобільної техніки.

  Арсеній Яценюк назвав навчання «Сі Бриз» надзвичайно важливою подією у двосторонніх відносинах України та Сполучених Штатів Америки:

  «Наше спільне завдання – це забезпечення миру, стабільності і безпеки в Чорноморському регіоні. Після незаконної анексії Криму Чорноморський регіон остаточно перестав бути спокійним і стабільним, тому мета наших спільних навчань – разом із нашими американськими партнерами та іншими країнами, які будуть брати участь у навчаннях, зробити все можливе, щоб Чорноморський регіон був стабільним, щоб жодна країна навіть не подумала про те, що можна захоплювати територію іншої країни, щоб наші безпекові й економічні інтереси були захищені».

  «Завдання на зараз, – наголосив Арсеній Яценюк, – це зберегти мир і стабільність, і завдяки нашим спільним навчанням з американськими партнерами говорити не тільки однією мовою, але й працювати в однакових стандартах. Завдання України – переходити на стандарти НАТО».

  З початком навчань усіх присутніх привітав командувач ВМФ України Сергій Гайдук. Він також наголосив, що третина українських бійців, які беруть участь у навчаннях, мають досвід АТО.

  Командувач 6 флоту ВМФ США Джеймс Фогго зазначив, що протягом 15 років навчання не втрачають своєї актуальності, адже вони об’єднують, дають змогу відпрацювати спільний алгоритм дій. Він висловив переконання, що такі навчання лише зміцнять взаємодію та стосунки між іноземними партнерами.

  «Успішні навчання – це успішне виконання завдань у майбутньому», – наголосив Джеймс Фогго.

  У свою чергу Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні пан Джефрі Пайєт підкреслив стратегічну важливість Чорноморського регіону: «Наша спільна мета – безпечна й сильна Європа». Також Посол наголосив, що пишається сильними й мужніми воїнами, які служать в українському війську.

  Планування та керівництво діями сил навчання буде здійснюватися багатонаціональним штабом чисельністю до 90 військовослужбовців – від Збройних сил України, США, Великої Британії, Румунії, Норвегії, Молдови, Італії та Болгарії.