• In English
 • "Українські військово-морські сили повернуться в Крим", - Арсеній Яценюк на відкритті "Сі Бриз-2015"
  опубліковано 01 вересня 2015 року о 12:43

  «Після незаконної анексії Російською Федерацією Криму Україна втратила частину своїх військово-морських сил. Але я хочу чітко заявити: українські військово-морські сили повернуться в Крим», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 1 вересня, в Одесі під час відкриття багатонаціональних морських військових навчань «Сі Бриз-2015».

  Арсеній Яценюк назвав навчання «Сі Бриз» надзвичайно важливою подією у двосторонніх відносинах України та Сполучених Штатів Америки: «Наше спільне завдання – це забезпечення миру, стабільності і безпеки в Чорноморському регіоні». 

  Після незаконної анексії Криму Чорноморський регіон остаточно перестав бути спокійним і стабільним, підкреслив Глава Уряду: «Тому мета наших спільних навчань – це, разом з нашими американськими партнерами та іншими країнами, які будуть брати участь у навчаннях, зробити все можливе, щоби Чорноморський регіон був стабільним; щоби жодна країна навіть не подумала про те, що можна захоплювати територію іншої країни; щоби наші безпекові й економічні інтереси були захищені».

  Завдання зараз, наголосив Арсеній Яценюк, - це зберегти мир і стабільність, і завдяки нашим спільним навчанням з американськими партнерами говорити не тільки на одній мові, але й працювати в однакових стандартах»: «Завдання України – переходити на стандарти НАТО».

  Глава Уряду нагадав, що торік партнери з НАТО започаткували п’ять трастових фондів, які мають на меті модернізацію українських Збройних Сил та Військово-морських сил:  «Це абсолютно нова модернова логістика Збройних Сил України, нова система навчання, нові підходи в розвідці і максимальне наближення української армії до натівських стандартів».

  Арсеній Яценюк висловив вдячність американському народу і Адміністрації США за підтримку народу України в боротьбі за незалежність: «Ми не лише партнери, ми – близькі друзі. І ми разом боремося за волю та свободи».

  Цьогоріч традиційні українсько-американські навчання «Сі Бриз», які щорічно проводяться із 1997-го, будуть наймасштабнішими за всю історію. У них візьмуть участь до 2500 військовослужбовців із різних країн. Від Збройних Сил України у навчаннях візьмуть участь 1 тис. військовослужбовців, до 9 кораблів, до 8 літаків і вертольотів та інша техніка. Від Збройних Сил США – до 1 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 5 кораблів, до 2 підводних човнів, до 6 літаків і вертольотів, до 40 одиниць колісної техніки.