• In English
 • На базі 169 навчального центру Сухопутних військ "Десна" створюється навчальний підрозділ військових медиків
  опубліковано 01 вересня 2015 року о 12:12

  Міністерство оборони України активно працює над покращенням медичного забезпечення Збройних Сил України. Наразі з військового медичного персоналу Збройних Сил України сформовано 32 мобільні лікарсько-сестринські бригади, групи підсилення цивільних лікарень та пересувні групи медичного постачання в районах проведення антитерористичної операції. У зоні АТО сформовано та розгорнуто три військових мобільних госпіталі та дві окремі автосанітарні роти.

  Медичні склади і Центри формування і зберігання непорушних запасів Збройних Сил України розконсервували, підготували до використання і передали військовим частинам 350 одиниць медичної та санітарної техніки.

  Затверджено новий склад індивідуальної аптечки для українських військовослужбовців, розроблений відповідно до стандартів НАТО. Міністерство оборони вже забезпечило укомплектування понад 30 тисяч таких аптечок, які надходять у підрозділи Збройних Сил України.

  За останній місяць в якості гуманітарної допомоги Збройні Сили України отримали мобільний госпіталь від Канади, переданий для переоснащення 59-го Військового мобільного госпіталю Збройних Сил України у зоні АТО. Медична служба Високомобільних десантних військ отримала медичне майно та обладнання підрозділу EMEDS (у перекладі – експедиційна система медичної підтримки) Збройних Сил США. Інше медичне майно та обладнання передали для Української армії Франція, Естонія та Велика Британія.

  Для формування єдиних підходів до надання медичної допомоги та лікування поранених і хворих військовослужбовців у Міністерстві оборони України опрацьовані нові керівництва з військово-польової хірургії та військово-польової терапії. Ці документи підготовлені з урахуванням унікального досвіду, отриманого нашими військовими лікарями у зоні АТО.

  Крім того, для підвищення обізнаності військовослужбовців з правилами надання самостійної та взаємної медичної допомоги на полі бою у Міністерстві оборони підготовлена “Пам’ятка військовослужбовцю щодо надання медичної допомоги”, яка вже поширена серед особового складу Збройних Сил. Також розроблені та видані “Стандарт підготовки військовослужбовця з тактичної медицини” та “Стандарт з підготовки санітарних інструкторів”.

  З метою якісної підготовки санітарних інструкторів для потреб Збройних Сил України на базі 169-го навчального центру Сухопутних військ “Десна” створюється навчальний підрозділ військових медиків. Планується, що у стислі терміни потреба армії у медичному персоналі буде повністю забезпечена.

  Для посилення фахівцями військово-медичних закладів проведено достроковий випуск лікарів і провізорів із Української військово-медичної академії. Крім того, на військову службу із резерву прийнято понад 1300 медичних працівників та близько 1000 осіб для доукомплектування медичних підрозділів військових частин.