• In English
 • Обговорено концептуальні засади реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні
  опубліковано 31 серпня 2015 року о 16:54

  31 серпня 2015 року на виконання пункту 7 протоколу за результатами наради з питань реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності, яка відбулась 18 серпня під головуванням Прем’єр-міністра України в Державній службі інтелектуальної власності України (ДСІВ), проведено круглий стіл на тему «Обговорення концептуальних засад реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні».

  Обговорення проведено із залученням міжнародних експертів, представників українського та міжнародного бізнесу, фахівців сфери інтелектуальної власності.

  ДСІВ було представлено власне бачення суттєвих ризиків та недоліків запропонованої Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) реформи сфери правової охорони інтелектуальної власності. ДСІВ було зазначено, що будь-яка реформа має супроводжуватися інституційними змінами, які відбуваються, як правило, за двома напрямами: докорінна зміна законодавчої бази та структурні перетворення у державному апараті. При цьому не слід ототожнювати поняття «реформа» і «вдосконалення», оскільки реформа виступає як механізм корінного перелому сталих процесів, суспільних відносин тощо.

  Отже, для проведення повноцінної реформи системи інтелектуальної власності  України учасникам круглого столу було запропоновано оцінити перспективи наступних напрямів діяльності:

  втілення реформи сфери інтелектуальної власності, представленої Мінекономрозвитку;

  об’єднання зусиль ДСІВ та Мінекономрозвитку щодо подальшого реформування;

  розробку концептуальних засад Стратегії розвитку системи інтелектуальної власності  України;

  розгляд питання набуття ДСІВ спеціального статусу після затвердження Стратегії розвитку системи інтелектуальної власності  України.

  Переважна більшість учасників круглого столу підтримала продовження роботи за останніми двома пунктами. Протокол проведеного круглого столу найближчим часом буде розміщено на веб-порталі ДСІВ.