• In English
 • Мінрегіон проводить перевірку фінансової діяльності підвідомчих підприємств
  опубліковано 31 серпня 2015 року о 12:43

  Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проводиться моніторинг фінансової діяльності підвідомчих підприємств та контроль за використанням державного майна, що знаходиться у сфері його управління. Про це повідомив начальник eправління взаємодії з органами державної влади та роботи з підвідомчими організаціями Мінрегіону Руслан Анфілов. 

  «За дорученням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка з початку поточного року комісією Мінрегіону здійснено перевірку діяльності дев’яти держпідприємств, які знаходяться у сфері управління відомства. За підсумками перевірок виявлені чисельні порушення у веденні господарської діяльності, порядку призначення та звільнення працівників, здачі в оренду об’єктів державної власності тощо. По усіх виявлених фактах матеріали передані до правоохоронних органів», - повідомив Руслан Анфілов.

  За його словами, вже проведено перевірки на наступних підприємствах:

  - Державне підприємство «Науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут транспортного будівництва «КИЇВДІПРОТРАНС»;

  - Державне підприємство «Центр розвитку державно-приватного партнерства»;

  - Державне підприємство «Проектний інститут Укрметротунельпроект» (ДП «ПІ Укрметротунельпроект»);

  - Державне підприємство «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій»(ДП НДІБК);

  - Державне підприємство «Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут «Укрзахідпроектреставрація»;

  - Державне підприємство «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів «НДІБМВ»;

  - Запорізьке державне підприємство «Кремнійполімер»;

  - Державне підприємство «Південно-українське державне виробниче підприємство по інженерним розвідуванням для будівництва» («Укрпівденбудрозвідування»);

  - Публічне акціонерне товариство «Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву» (ПАТ «КиївЗНДІЕП»).

  «У всіх зазначених підприємствах були виявлені суттєві порушення. Зокрема, йдеться про незаконну здачу в оренду приміщень і цілих майнових комплексів підприємств, незаконне призначення керівництва, нецільове використання земельних ділянок, порушення у веденні фінансової діяльності, що у ряді випадків призвело до банкротства важливих для функціонування будівельної галузі підприємств. Комісія Мінрегіону і надалі перевірятиме діяльність підвідомчих державних підприємств та сприятиме усуненню виявлених у їх діяльності порушень», - додав Руслан Анфілов.

   

  Довідково

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України є уповноваженим органом управління на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.11.2011 № 1114-р «Питання управління Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства об’єктами державної власності».

  Моніторинг фінансової діяльності підприємств та контроль за використанням орендованого майна здійснюється в рамках ЗУ «Про управління об'єктами державної власності», Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 (зі змінами).

  Загалом у сфері управління Мінрегіону знаходиться 67 державних підприємств.