• In English
 • В'ячеслав Кириленко доповів про 7 напрямків роботи Міністерства з реформування культури
  опубліковано 29 серпня 2015 року о 16:04

  Міністерство культури із перших днів активно реалізовує профільну частину Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко під час звіту Кабінету Міністрів про свою діяльність у п’ятницю, 28 серпня.

  У своїй доповіді Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури висвітлив сім ключових напрямків діяльності міністерства з реформування культури.

  1. Завершення роботи над Довгостроковою стратегією розвитку української культури, що була презентована громадськості у травні цього року та пройшла багаторазові обговорення. «Працюємо над тим, аби був один продукт, повністю корисний як для урядовців, так і для громадськості. Найближчим часом обговорюватимемо результат роботи над документом на Конгресі культури країн Східного Партнерства у Львові 4 вересня», - відзначив В’ячеслав Кириленко.

  2. Створення нової редакції закону «Про охорону культурної спадщини», що передбачає децентралізацію, дерегуляцію в цій сфері, заборону візуальної реклами на пам’ятках та охоронюваних зонах, а також посилений захист пам’яток, що увійшли до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні. Законопроект буде внесений на розгляд Уряду цього вересня.

  3. Напрацювання законопроекту «Про державну підтримку кінематографії в Україні», що передбачає низку революційних підходів до фінансування українських телесеріалів та нових джерел наповнення спецфонду підтримки українського кіно.

  4. «Четвертий напрямок – розробка законопроекту «Про охорону нематеріальної культурної спадщини», який наразі відсутній в українському законодавстві як явище попри те, що Україна – учасниця низки міжнародних конвенцій з охорони нематеріальної культурної спадщини. У вересні вносимо законопроект на погодження до центральних органів виконавчої влади», - відзначив В’ячеслав Кириленко.

  5. Підготовка узгодженої з парламентарями редакції законопроекту «Про запровадження контрактної форми роботи в галузі культури», що законодавчо запровадить прозорий конкурс і строковий контракт для керівників і творчих працівників усіх закладів культури, тим самим забезпечуючи створення конкурентного середовища. Законопроект планується ухвалити на найближчій сесії Верховної Ради України.

  6. «Шостим напрямком є створення інституції для промоції української культури за кордоном – Українського інституту (Інституту Тараса Шевченка). У червні презентовано громадськості Концепцію інституту, вже створена Координаційна рада, на рівні експертів напрацьовані перші рішення, до кінця року плануємо остаточно ухвалити урядове рішення про створення цієї інституції», – зауважив Віце-прем’єр-міністр України.

  7. Завершення переговорів щодо приєднання України до програми ЄС «Creative Europe», що відкриє можливість українським культурним інституціям повноцінно брати участь у багатосторонніх культурних проектах, що фінансуються з бюджету програми в 1,46 млрд. євро. «Фінальна відеоконференція з європейськими партнерами відбудеться у середині вересня, у жовтні плануємо підписати Угоду за участі Комісара з питань освіти і культури, якого радо вітатимемо у столиці незалежної України», – наголосив В’ячеслав Кириленко.

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури також відзначив, що вперше в історії незалежної України було захищено статтю бюджету на охорону закладів культури, а також проведено прозорий конкурс на поповнення бібліотечних фондів новими книжками, що були обрані самими бібліотекарями шляхом відкритого голосування.