• In English
 • Міноборони: Рівень підготовки військових лікарів високо оцінюють закордонні колеги
  опубліковано 29 серпня 2015 року о 11:24

  Про це 28 серпня повідомив під час брифінгу радник Міністра оборони України полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.

  «Рік тому для військової медицини розпочався головний іспит. За останній рік в ній відбувся ряд позитивних змін. Рівень підготовки вітчизняних медиків високо оцінюють закордонні колеги», – повідомив він.

  На цей час майже 6 тисяч поранених бійців отримали допомогу у військово-медичних закладах Міноборони. 119 військовослужбовців пройшли лікування за кордоном (не враховуючи тих, що були направлені на реабілітацію). Зараз 35 поранених учасників АТО продовжують лікування в інших країнах.

  Радник Міністра оборони України наголосив, що за останній рік почалася інтенсивна розбудова медичних закладів оборонного відомства, які надають реабілітаційну допомогу.

  На сьогоднішній день 138 військовослужбовців проходять реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах Збройних Сил України. Всього з початку 2015 року у військових медичних закладах пройшли реабілітацію майже 1200 військовослужбовців.

  Крім того, під час спілкування з представниками засобів масової інформації радник заступника Міністра оборони, представниця “Волонтерської сотні” Наталія Воронкова відзначила позитивні зміни у питаннях медичного забезпечення військовослужбовців.

  «Зараз немає ніяких проблем із постачанням ліків на передову», - зазначила Наталія Воронкова.

  Радник заступника Міністра оборони України закликала волонтерів координувати закупівлі з Військово-цивільним координаційним штабом медичної допомоги, аби допомога була й справді тією, яка зараз необхідна.

  «Звичайно, нам є, до чого прагнути, але зараз ми маємо зовсім інше медичне забезпечення, ніж було ще рік тому, – зазначила вона. – Дуже вдячна всім, хто долучився до благородної справи допомоги нашим пораненим героям: і волонтерам, і нашім закордонним партнерам».