• In English
 • Для того, щоб реформи дали результат, потрібен час, - Валерій Вощевський
  опубліковано 28 серпня 2015 року о 16:29

  Для того, щоб реформи дали результат, потрібен час. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський під час звіту Кабінету Міністрів про свою діяльність у п’ятницю, 28 серпня.

  «Реформи, які проводить наш Уряд, відбуваються в умовах воєнних дій. Це не просто втрата п’ятої частини території та більше ніж п’ятої частини економіки України, це втрата колосального ресурсу, який працював свого часу на державу», – зазначив Валерій Вощевський.

  За його словами, робота Уряду в умовах фактичної війни надзвичайно складна та потребує особливих зусиль і підходів.

  «Можу сказати, що сьогодні склад Уряду працює, як раби на галерах: 24 години на добу. Всім хочеться, щоб ми сьогодні мали результат реформ. Для того, щоб реформи дали певний результат, потрібен час. Але те, що ми рухаємося, те, що ми працюємо і те, що ми робимо все для того, щоб найближчим часом люди могли відчути і збільшення доходів, і збільшення заробітних плат, і стабілізацію фінансової сфери, так чи інакше буде мати позитивну оцінку в суспільстві», – зауважив Віце-прем’єр-міністр України.

  Валерій Вощевський висловив сподівання, що нинішній Уряд завершить будівництво безпечного укриття на Чорнобильській АЕС з терміном експлуатації на найближчі 100 років.

  Як повідомив урядовець, на сьогодні утримання Зони відчуження для Державного бюджету обходиться у понад 2 млрд. гривень, при цьому фінансування від іноземних донорів вимірюються в сотнях мільйонів євро.

  Він підкреслив, що наступного року фінансування з боку донорів припиниться, і потрібно буде знайти можливість самофінансування.

  Під час заходу Віце-прем’єр-міністр України проінформував, що завершується робота щодо інвентаризації надр.

  Зокрема, як з’ясувалося, НАК «Надра України», що свого часу входила до трійки лідерів з видобутку газу і нафти та володіла декількома сотнями свердловин, на сьогодні втратила свої позиції.

  Окремо Валерій Вощевський зупинився на проблемі маловодості та забруднення водних об’єктів України, зазначивши на необхідності передбачити в Держбюджеті наступного року достатньо коштів для вирішення цієї проблеми.

  Крім того, Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що робота по напряму Антикризового енергетичного штабу та Міжвідомчої комісії з підготовки країни до нового опалювального сезону проводиться в щоденному режимі.