• In English
 • Мінсоцполітики жорстко ставатиме на захист трудових прав українців, - Павло Розенко
  опубліковано 28 серпня 2015 року о 13:58

  До керівників і власників підприємств, які відмовляться від співробітництва з місцевими державними адміністраціями і не ліквідують заборгованість із заробітної платні перед працівниками, будуть застосовані жорсткі санкції. Про це у програмі „Від першої особи” в ефірі „Радіо Ера” заявив Міністр соціальної політики Павло Розенко. До цієї роботи, наголосив очільник Міністерства, будуть залучатися правоохоронні і контролюючі органи. А українців Міністр закликав звертатися до судів по захист своїх прав.

  „Недобросовісні роботодавці, прикриваючись війною і важкою економічною ситуацією, дозволяють собі порушувати Конституцію України і трудове законодавство і вчасно не сплачувати зарплатню працівникам”, - сказав Розенко.

  За його словами, „у держави є важелі впливу (на таких роботодавців). У кожній області ми зобов’язали главу адміністрації провести засідання комісії із заборгованості по зарплатні, де розібратися з причинами виникнення заборгованості і виписати чіткий графік її погашення. Це конструктивний шлях, це наша рука роботодавцям, бо ми розуміємо важкість економічної ситуації”.

  „Якщо ж на конструктив не йдуть, - зазначив Міністр, - то я не бачу іншого виходу, окрім як із залученням прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Держслужби з питань праці застосувати жорсткі силові санкції до порушників”.

  Павло Розенко нагадав, що у трудовому законодавстві України „чітко передбачена кримінальна і адміністративна відповідальність керівників підприємств за несвоєчасну виплату заробітної плати”.

  „Перевірки таких підприємств будуть відновлені, - поінформував Павло Розенко. – Причому не буде повальних перевірок всіх і вся. Будемо акцентовано перевіряти винятково ті підприємства, на яких є заборгованість по заробітній платні і які самі не будуть вживати заходів до погашення боргів”.

  „Безвольно сидіти і дивитися, як порушуються права людини, ми не будемо, - підкреслив керівник Мінсоцполітики. – Міністерство жорстко ставатиме на захист соціальних і трудових прав громадян”.

  Міністр окремо звернувся до осіб, яким заборгували зарплатню: „Звертайтеся по захист до судових органів. Я переконаний, що рішення судів будуть на вашу користь. А це буде нам допомогою у відстоюванні ваших прав”.