• In English
 • Олексій Павленко: Україна зацікавлена у продовженні співпраці з GAFTA
  опубліковано 27 серпня 2015 року о 14:45

  «Україна є третім найбільшим експортером зернових у світі. У минулому маркетинговому році ми експортували 34.8 млн. тонн зерна і у 2015/2016 МР плануємо збільшити показники експорту до понад 36 млн. тонн. Співпраця із міжнародними організаціями та асоціаціями є однією з передумов успішної діяльності українських експортерів на світовому ринку», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі із представниками Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами (GAFTA).

  Сторонами був обговорений хід реформ з дерегуляції аграрного сектору, модернізації галузі, а також продовження співпраці із GAFTA, що стосується контролю якості зерна та продуктів переробки.

  У асоціації GAFTA із 2007 року підтримують членство Держсільгоспінспекція України та обласні Державні хлібні інспекції.

  «Зважаючи на те, що постановою КМУ Держсільгоспінспекція України підлягає ліквідації, наразі вирішується питання щодо передачі її функції із здійснення контролю за якістю зерна та продуктів переробки Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Україна зацікавлена і надалі підтримувати тісні партнерські взаємини з GAFTA, тому ми докладемо максимум зусиль для продовження плідного співробітництва», - запевнив Міністр Олексій Павленко.

  Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька відзначила важливість роботи Міжнародної асоціації GAFTA в Україні та розповіла про процес гармонізації вітчизняного законодавства у галузі до норм ЄС. «Наразі одним із пріоритетів Мінагрополітики є створення сприятливих умов для пожвавлення ділової активності у галузі. Ми прагнемо до впровадження не лише європейських, але і світових стандартів відносин на аграрному ринку. Створення мережі незалежних місцевих лабораторій, акредитованих в GAFTA, допоможе пришвидшити обіг сільгосппродукції всередині країни та сприятиме її виходу на закордонні ринки» - наголосила заступник Міністра з питань євроінтеграції.