• In English
 • Сергій Курикін прозвітував про результати робочої поїздки до Одеської області
  опубліковано 27 серпня 2015 року о 13:46

  27 серпня на брифінгу у Будинку Уряду в.о. Міністра екології та природних ресурсів  України Сергій Курикін прозвітував про результати робочої поїздки до Одеської області.

  Зокрема, за його словами, було проведено зустрічі з головами Одеської державної адміністрації та обласної ради, а також міським головою Одеси щодо організації роботи, що стосується питань екології та природних ресурсів. «Ми встановили достатньо ефективні робочі контакти, визначили коло питань, які потребують взаємодії, сподіваюся, що будемо більш інтенсивно розвивати взаємодію з цим регіоном», - зауважив  Сергій Курикін.

  Крім того, в.о. Міністра повідомив, що у ході поїздки проведено нараду Державної екологічної інспекції Південно-Західного регіону Чорного моря, зустрічі з керівництвом Державної екологічної інспекції Одеського регіону, де обговорено питання ефективної діяльності, а також антикорупційні питання. Він висловив сподівання, що у Державній екологічній інспекції здійснюватимуться заходи, що сприятимуть усуненню причин, підґрунтя корупційних дій зокрема. Сергій Курикін також відзначив, що при інспекції ефективно діє громадська рада, і, за його словами, «ця взаємодія з громадськістю буде посилюватися і активізовуватися».

  Серед важливих питань за результатами поїздки до Одеської області в.о. Міністра назвав питання функціонування об’єктів природно-заповідного фонду: національних природних парків «Тузловські лимани» та «Нижньодністровський». Він повідомив, що складено план сприяння вдосконалення діяльності обох національних парків, який найближчим часом буде реалізовано. «Цей план передбачатиме також і кадрові зміни», - додав Сергій Курикін.

  За його словами, «ці парки різні, але їх об’єднують проблеми, які властиві для багатьох національних парків, – це питання проекту організації територій, винесення меж парків у натуру тощо». Сергій Курикін наголосив, що проблемні питання потрібно вирішувати у контакті з місцевими громадами, у чому він переконався під час зустрічі з представниками територіальної громади м. Татарбунари, де знаходиться адміністрація Нацпарку  «Тузловські лимани». Тут обговорено «питання риболовецького промислу, де його можна здійснювати, де – ні, кому, в яких межах, оскільки використання природних ресурсів у межах національного парку здійснюється відповідно до лімітів, які затверджуються Міністерством». «Я ще раз переконався, що прямий контакт з громадою, з представниками неурядових організацій є життєво необхідним для ефективної роботи будь-якого центрального органу виконавчої влади, зокрема Міністерства екології та природних ресурсів», - наголосив Сергій Курикін. За його словами, у межах національного парку відповідно до проекту організації територій можна забезпечити умови як для охорони довкілля, так і для повноцінної рекреації та господарської діяльності.

  У ході робочої поїздки в.о. Міністра відвідав Український науковий центр екології моря, що залишається єдиною установою, яка може відігравати провідну роль у сфері здійснення морських екологічних досліджень. Сергій Курикін повідомив, що колективу центру представлено нового керівника Віктора Коморіна. На переконання  в.о.Міністра, «колектив під його керівництвом зможе вивести свою роботу на той рівень, якого потребує на сьогодні українська наука, якого потребує екологічна політика». Сергій Курикін відзначив, що у центрі проведено нараду щодо планування наукової роботи та організаційних питань, а також відновлення ремонту єдиного експедиційного науково-дослідного судна «Володимир Паршин».  В.о. Міністра наголосив, що будь-які управлінські рішення мають прийматися з урахуванням наукових рекомендацій, «тому не можна недооцінювати важливість таких установ для здійснення ефективної екологічної політики, поточної діяльності Міністерства, вирішення його стратегічних завдань».