• In English
 • Україна нарощуватиме експорт до Китаю, - Олексій Павленко
  опубліковано 27 серпня 2015 року о 12:46

  Протягом поточного маркетингового року Україна планує експортувати 17 млн. тонн кукурудзи. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко.

  Зокрема, як йдеться в його статті «Як Україна з китайського агроринку потіснила США» виданню «Ліга.Бізнес», валовий збір цієї культури очікується на рівні 24,5 млн. тонн. Враховуючи наявні перехідні залишки, пропозиція кукурудзи на ринку в Україні становитиме 28,7 млн. тонн. З них потреби внутрішнього ринку складають 7,8 млн. тонн. Отже, на експорт планується відправити майже 17 млн. тонн.

  Олексій Павленко нагадав, що основним імпортером української кукурудзи залишається Китай. Наприклад, за 7 місяців поточного року Україна експортувала до цієї країни зернових (переважно кукурудзи) на 578,3 млн. доларів США, що більш ніж учетверо більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. «Близько двох місяців тому світ облетіла звістка, що Україна стала основним експортером кукурудзи до Піднебесної, обігнавши таким чином США. За 5 місяців поточного року частка української кукурудзи імпортованої Китаєм становила близько 90% або понад 1,5 млн. тонн», – повідомив Олексій Павленко.

  Міністр зазначив, що попри непросту ситуацію на китайському фондовому ринку та світову тенденцію здешевлення кукурудзи, Україна планує не лише утримувати лідерські позиції на ринку КНР, але й нарощувати експорт. «У нас є всі умови для цього — урожай 2015/2016 маркетингового року та зацікавленість партнерів у продовженні регулярних постачань української продукції. Китай прагне понад усе гарантувати продовольчу безпеку свого населення. Україна ж пропонує якісну продукцію у великих обсягах, що максимально відповідає вимогам східних партерів», – наголосив Олексій Павленко.

  Нагадаємо, у 2014 році товарообіг сільгосппродукції між Україною та Китаєм становив 931,9 млн. дол., що на 36,6% більше, ніж за 2013 рік. А за 6 місяців цього року загальна сума аграрного товарообігу між країнами склала уже 832,4 млн. дол., за зростанням на 84,3%.