• In English
 • Реформа системи субсидій вже сьогодні збільшила ефективність надання соціальної допомоги у п'ять разів, - Павло Розенко
  опубліковано 26 серпня 2015 року о 15:44

  „На сьогодні 2,5 мільйона родин уже отримують житлові субсидії за новим порядком, тоді як минулого року цей показник складав 400 тисяч, - заявив сьогодні під час засідання Уряду Міністр соціальної політики Павло Розенко. – Таким чином, розпочаті реформи у соціальній сфері дали змогу збільшити ефективність надання соціальної допомоги українцям майже у п’ять разів”.

  Міністр нагадав про завдання органів влади – залучити не менше, ніж 4 мільйони родин до участі в програмі надання субсидій із оплати житлово-комунальних послуг. „Це - наш національний план, - сказав Павло Розенко. – Кількісні критерії успішності роботи з оформлення субсидій розроблено по кожній області. Відповідні завдання мають бути доведені кожному району”.

  За інформацією Міністра, планове завдання із кількості наданих субсидій найкраще виконують у Сумській, Вінницькій, Кіровоградській, Донецькій, Черкаській областях і місті Києві. У числі тих, хто відстає за зазначеним критерієм, глава Мінсоцполітики назвав Херсонську, Миколаївську, Закарпатську, Чернівецьку, Одеську і деякі інші області. Під час засідання Міністр звернувся до представників регіонів з проханням протягом поточного тижня опрацювати всі заяви на отримання субсидій, які надійшли.

  „Та мало опрацювати існуючі заяви, - наголосив Павло Розенко. – Слід залучити нових отримувачів субсидій”. За його словами, динаміка надходження заяв зараз дещо сповільнилася: щотижня органи соціального захисту отримують до 50 тис. нових звернень.

  У зв’язку з цим Міністр рекомендував главам обласних державних адміністрацій використовувати всі засоби комунікацій з населенням, щоб заохочувати громадян звернутися по субсидію.

  Зі свого боку Уряд забезпечить повторне розсилання бланків заяви і декларації кожному споживачеві комунальних послуг, нагадав Павло Розенко. „Вже 30 відсотків українців ще раз отримали у свої поштові скриньки зазначені документи”, - зауважив Міністр. До інформаційної роботи будуть залучені листоноші. „Це наші „агітатори”, які повинні роз’яснювати людям переваги отримання субсидій”, - сказав очільник Міністерства соціальної політики, додавши, що, починаючи з вересня, до віддалених сіл і селищ виїздитимуть мобільні бригади соціальних працівників.

  Під час засідання Кабінету Міністрів Павло Розенко також повідомив, що Урядом ухвалено постанову, яка дає змогу залучати до оформлення субсидій тимчасово безробітних громадян за рахунок коштів бюджету Державної служби зайнятості. Це рішення, сказав Міністр, „сприятиме вирішенню двох проблем: прискорення оформлення субсидій і зайнятості населення. Це реальна можливість зняти питання швидкого надання субсидій”.

  Але поки що загалом по країні до цієї роботи залучено лише 540 осіб при потребі в 4 тисячі.

  З-поміж інших проблем Павло Розенко виокремив недодержання підприємствами, що надають житлово-комунальні послуги, 5-денного терміну відповіді на запити соціальних служб. Це затримує процедуру оформлення субсидій. „Вони вимагають у людей своєчасної сплати, а самі затягують надання інформації про обсяг наданих послуг”, - зауважив Павло Розенко, повідомивши, що таких підприємств є близько 900. Для вжиття невідкладних заходів їхній перелік буде передано до Міненерговугілля і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  Також прозвучало, що з вересня інформація про стан оформлення житлових субсидій в регіонах країни буде оприлюднюватися на офіційному сайті Мінсоцполітики.