• In English
 • Арсеній Яценюк: Україна позивається в ЄСПЛ щодо незаконного засудження російським судом Олега Сенцова та інших українських громадян
  опубліковано 26 серпня 2015 року о 14:04

  «Уряд України прийняв рішення щодо направлення четвертого позову до Європейського суду з прав людини проти Російської Федерації. Це позов «Україна проти Росії», частиною якого є порушення права на правосуддя Олега Сенцова і інших українських громадян, які були незаконно засуджені російським судом», - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час  засідання Уряду в середу, 26 серпня.

  «Україна вимагає невідкладно прийняти цей позов і притягнути Російську Федерацію до відповідальності за порушення норм міжнародного права», - наголосив Глава Уряду.

  Він підкреслив, що цей четвертий позов до Європейського суду з прав людини проти РФ Міністерство юстиції направляє після сьогоднішнього рішення Кабінету Міністрів.

  Глава Уряду назвав учорашній вирок Олегові Сенцову та Олександрові Кольченку «антилюдським рішенням так званого російського показушного «суду»: «Це неможливо назвати судом - це політична розправа над українцями».

  «Ця політична розправа не залишиться поза увагою міжнародної спільноти, адже вся міжнародна спільнота вже засудила незаконне і нелюдське рішення по відношенню до українських громадян», - наголосив він.