• In English
 • Олексій Павленко: Розвиток альтернативної енергетики важливий для аграрного сектору України
  опубліковано 25 серпня 2015 року о 13:31

  «За складних економічних умов використання альтернативних джерел енергії має суттєве значення для забезпечення стійкого розвитку аграрного сектору України», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час робочого візиту до фермерського господарства «Омельяненко» на Кіровоградщині.

  Фермерське господарство «Омельяненко» має в обробітку близько 5,2 тисяч га землі та спеціалізується на виробництві зернових та технічних культур, пріоритетним напрямком є вирощування кукурудзи.

  До виробничих потужностей підприємства належать 2 елеватори (потужністю 9 тис тонн та 12 тис тонн). На даний час триває будівництво елеватора  потужністю 40 тис. тонн.

  Підприємство активно інвестує у відновлювані джерела енергії, побудувавши офісну будівлю, яка повністю опалюється за допомогою теплових насосів.

  Так, у 2012 році у с. Іванівка збудовано першу в області сонячну електростанцію потужністю 1,3 МВт  вартістю 26,9 млн. гривень.

  У 2014 році введено в експлуатацію рухому наземну сонячну електростанцію потужністю 90 кВт, де впроваджено унікальну систему управління режимами роботи сонячної електростанції, а також динамічну систему стеження за сонцем.

  «Наразі Україна знаходиться на шляху до стійкої енергетичної незалежності. Зокрема, ми маємо хороший потенціал для виробництва біоетанолу, невичерпним джерелом для якого є вітчизняний аграрний сектор. Інвестиційний напрям діяльності ФГ «Омельяненко» є хорошим прикладом внеску у енергетичну безпеку нашої держави», - наголосив Міністр Олексій Павленко.