• In English
 • Заходи з термомодернізації та субсидії дозволять українцям заощадити кошти на оплату комунальних послуг, - Геннадій Зубко
  опубліковано 21 серпня 2015 року о 16:56

  Сьогодні ми маємо гарний приклад відповідальності мешканців за власне житло - гуртожиток, приватизований мешканцями, які самі зорганізувались і створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

  Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в п’ятницю під час робочої поїздки в Луцьк.

  «Ми повинні усвідомити, що злагоджені дії в питаннях енергозбереження та термомодернізації і на рівні держави, і на рівні місцевих громад дозволять контролювати споживання води, тепла і газу та ощадливо витрачати власні кошти», - підкреслив Геннадій Зубко.

  Урядовець додав, що сьогодні не стоїть питання про зменшення ціни на газ: «Потрібно розраховувати тільки на себе. Держава надає субсидії, допомагає відшкодувати 70% кредиту на термомодернізацію. Тому давайте разом виходити із цієї ситуації, щоб зістрибнути із газової голки, на якій ми сиділи 24 роки».

  «Програма, яку держава запустила по термомодернізації по всій Україні дуже активно працює в Луцьку. Це те, що може зменшити споживання природного газу. І найголовніше зменшити тариф і рахунок, який прийде до споживача», - сказав він.

  «Другий напрямок дуже простий - це отримання субсидій. Всі ті, хто не може заплатити по рахунку повинні звернутись до управління соціального захисту і, заповнивши заяву-декларацію, отримати субсидію. Люди не повинні втрачати ті кошти, які вже сьогодні зарезервовані державною на виплату субсидій» - наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

  «Інших шляхів немає - захистити людей, які не можуть заплатити, надавши їм субсидії і провести заходи по термомодернізації, які дадуть можливість зменшити споживання», - зазначив урядовець.

  Віце-прем’єр-міністр України нагадав, що Уряд передбачив 343,5 млн. грн. на впровадження енергоефективних заходів. Зокрема, відшкодування 20% кредиту на встановлення «негазових» котлів та 30% - на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів, а також 40% кредиту на відповідні заходи для ОСББ.

  «Уряд також прийняв рішення про відшкодування 70% кредиту для громадян, яким призначено субсидії. Ми очікуємо, що це стимулюватиме українців активніше утеплювати свої помешкання», - зазначив він.

  «У Луцьку ми оглянули будинок, який обладнано внутрішньо будинковими мережами водо-, тепло-, електро-, газопостачання та водовідведення. Коштом ОСББ встановлено індивідуальний тепловий пункт, залучені кошти на утеплення фасаду, капітальний ремонт покрівлі», - зазначив Геннадій Зубко.

  «Всі ці заходи дозволили зменшити тепловтрати у будинку і майже вдвічі знизити витрати мешканців на оплату за спожите тепло», - наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

  Довідково

  У п’ятницю під час семінару з енергоефективного партнерства в м. Луцьк було підписано Меморандум про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків між Держенергоефективності, облдержадміністрацією та міськрадою Луцька.