• In English
 • Ваговий контроль на дорогах дозволить державі заощаджувати мільярди гривень, - Валерій Вощевський
  опубліковано 19 серпня 2015 року о 11:00

  Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський вимагає, щоб на українських дорогах працював дієвий механізм габаритно-вагового контролю вантажних автомобілів. Це дозволить державі заощаджувати мільярди гривень та зберегти дорожню інфраструктуру.

  «На сьогодні в Україні 97% доріг перебувають у незадовільному стані. Лишень уявіть: щорічні збитки держави через відсутність дієвого вагового контролю складали близько трьох мільярдів гривень. Ми розпочали відновлювати на українських дорогах ваговий контроль без корупційної складової та навантаження на бізнес. Єдина вимога до перевізників – підтвердження того, що вони не руйнують дороги», – зазначив Валерій Вощевський.

  Коментуючи ситуацію щодо знесення пункту вагового контролю на Миколаївщині, Віце-прем’єр-міністр України заявив: «Намагання отримати перевізниками надприбутки дорого коштують державі. Саботаж вагового контролю потрібно припинити. Закликаю перевізників переглянути свою позицію та бути відповідальними, інфраструктура – основа для бізнесу, на ній тримається уся економіка країни. Хто руйнує дороги – руйнує державу».

  Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський вимагає від правоохоронних органів надати правову оцінку ситуації, що сталася на в’їзді у Миколаїв, та забезпечити охорону правопорядку під час відновлення вагового контролю працівниками Укртрансінспекції та Укравтодору на автошляхах.

  Довідково

  На сьогодні, відповідно до нормативно-правових актів, за спеціальними правилами здійснюється рух транспортних засобів на автодорогах із фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т).

  З метою збереження доріг в періоди підвищення температури повітря до 28 градусів і більше з 1 червня цього року за підтримки обласних державних адміністрацій введено тимчасові обмеження руху великовагових транспортних засобів.

  На автодорогах загального користування встановлено понад 1240 комплектів заборонних дорожніх знаків та майже 290 інформаційних панно. Визначено 924 майданчики для тимчасової стоянки великовагових транспортних засобів.