• In English
 • Узгоджено оптимальні режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на другу половину серпня 2015 року
  опубліковано 19 серпня 2015 року о 09:58

  18 серпня 2015 року у Держводагентстві відбулося засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на другу половину серпня 2015 року у якому взяли участь представники Держводагентства, ДСНС, ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», Укргідрометцентру та Дніпровського БУВР.

  Під час засідання було розглянуто інформацію Укргідрометцентру щодо оцінки фактичної водності основних річок держави станом на 18 серпня 2015 року.

  Зокрема, маловоддя (середня витрата води менше 20% місячної норми) відзначається на р. Случ; критерії маловоддя майже досягнуті на Дністрі, Південному Бузі, Синюсі, Росі (середні витрати 20-26% від норми), а також на Пруті (28%), Тисі (30-40%). 

  Відзначається низький приплив води до Дністровського та Київського водосховищ, що ускладнює ведення режимів їх роботи. Середній приплив  води дорівнював:  до Київського – 42% від норми місяця, до Дністровського – 28%. Це найменші середні значення припливу у серпні за весь період експлуатації цих водосховищ (Дністровського – з 1985 р., Київського – з 1965 р.).

  Близькою до середньої є водність Інгульця (внаслідок перекачування води з Дніпра), Інгулу, Сіверського Дінця та приток Середнього Дніпра Сули і Самари за рахунок випадіння опадів.

  Водність решти основних річок складає 39-56% від норми з тенденцією її зниження.

  Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на другу половину серпня 2015 року та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, безпечних умов життєдіяльності населення, раціонального використання гідроенергетичного потенціалу каскаду, були встановлені оптимальні режими роботи дніпровських водосховищ на другу половину серпня 2015 року.

  Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює із забезпеченням середньодобових скидних витрат в межах 250-300 м3/с.

  Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.

  У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ, робоча група Міжвідомчої комісії розгляне необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні.

  Також рекомендовано ДСНС врахувати інформацію Укргідрометцентру щодо фактичної водності основних річок держави з пропозицією щодо проведення засідання Комісії ТЕБ та НС через ускладнення гідрологічної ситуації на водних об’єктах у зв’язку із маловоддям, що дасть можливість, при необхідності,  коригувати умови спецводокористування з метою забезпечення потреб питного  водопостачання  у повному обсязі.

  Крім цього, для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра комісією запропоновано здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 110-120 м3/с. Рекомендовано закладам Державної санепідслужби забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води в Дністровському водосховищі та санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди, Держсанепідслужбу та інших заінтересованих учасників водогосподарського комплексу Дністра.