• In English
 • Водопровідно-каналізаційне господарство майже на 70% готове до осінньо-зимового періоду, - Едуард Кругляк
  опубліковано 18 серпня 2015 року о 16:15

  Близько 70% об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства країни готові до осінньо-зимового сезону. Про це 18 серпня під час круглого столу «100 днів до зими. Водопровідно-каналізаційне господарство. З водою чи без води?» повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк.

  «Плани з підготовки до зими йдуть від місцевих органів влади, узгоджуються з Міністерством, яке робить моніторинг тих робіт, які виконують підприємства водопровідно-каналізаційного господарства – із заміни водопровідно-каналізаційних мереж, ремонту насосних станцій, ремонту елементів очисних споруд водопроводу та каналізації. Загалом підготовка йде за графіком», - розповів заступник Міністра.

  Щодо технічної готовності господарств, то, за його словами, орієнтовно до жовтня очікується майже стовідсоткова готовність.

  Також він додав, що фактично водоканали готуються до зими за власний кошт і за гроші, виділені з місцевих бюджетів: «На підготовку до зими загалом по країні це близько 385 млн. грн. Цифри серйозні, але з урахуванням нинішніх цін -- такої суми недостатньо».

  Він наголосив, що аварії у водопровідно-каналізаційних мережах, на жаль, були, є і будуть. І головна задача на сьогодні, щоб відповідні господарства мали певний запас матеріалів для локалізації та ліквідації аварій і для того, щоб країна змогла успішно пройти цей осінньо-зимовий період.

  Едуард Кругляк також зазначив, що оскільки мережі водопровідно-каналізаційного господарства було прокладено у 60-80-х роках минулого століття, на сьогодні великою проблемою є їх зношення. На усунення цієї проблеми, за словами заступника Міністра, потрібні мільярди гривень. «Для того ж, щоб привести до європейського рівня тепло та водно-каналізаційні господарства, за нашими підрахунками, потрібно біля трильйона гривень», -- говорить він.

  Вирішити цю проблему допомагають спонсорські кошти. «Починає діяти програма співробітництва зі Світовим банком на 772 млн. доларів, -- каже Едуард Кругляк. – Під цю програму потрапило 26 водоканалів. Буде профінансовано роботи на водоочисних спорудах, водогонах, реконструкцію та капітальний ремонт очисних споруд каналізацій і, звичайно ж, виділено значну суму на заміну мереж у 26 містах».