• In English
 • Після введення ліцензій на видобуток бурштину бюджет-2016 може додатково отримати 1 мільярд гривень, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 04 серпня 2015 року о 13:07

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту у вересні ухвалити закон щодо ліцензування видобутку бурштину, держмонополії і контролю за його видобутком, а також щодо відповідних природоохоронних заходів. Про це Глава Уряду заявив у Міністерстві внутрішніх справ України у вівторок, 4 серпня.

  Глава Уряду наголосив, що вилучені МВС України 3 тонни незаконно видобутого бурштину це - лише вершина айсберга: «Це вершина корумпованого бандитського айсберга, який знаходиться на територіях декількох областей, при незаконному видобутку бурштину».

  До Верховної Ради України, нагадав він, було внесено три законопроекти, мета яких – легалізація видобутку бурштину: «На жаль, Парламент не підтримав жоден з цих законопроектів».

  Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту у вересні ухвалити законодавство, яке вводить ліцензування видобутку бурштину: «У доходах державного бюджету на 2016 рік вже зараз Міністерство фінансів закладає плюс 1 мільярд гривень від реалізації ліцензій».

  Окрім того, Глава Уряду наголосив на необхідності ухвалити закони щодо державної монополії і контролю за видобутком бурштину, а також щодо природоохоронних заходів, - адже те, що зараз відбувається на цих територіях - просто знищення навколишнього середовища».

  Арсеній Яценюк повідомив, що оперативні заходи щодо боротьби з незаконним видобутком бурштину будуть продовжуватися: «Те, що там відбувається, повинно бути жорстко пересічено, з одного боку, правоохоронною системою, що зараз виконується, а з іншого боку - економічними засобами і методами через ухвалення закону про легалізацію видобутку бурштину і про охорону навколишнього природного середовища».