За надані тернопільськими землевпорядниками адмінпослуги до бюджетів надійшло майже 900 тисяч гривень

опубліковано 08 липня 2015 року о 10:42

За шість місяців 2015 року землевпорядні органи Тернопільської області  надали на платній основі 15 263 адмінпослуг на загальну суму  890,91 тис. гривень.

Загалом на Тернопільщині спеціалісти земельних відомств надали населенню 35 775 адміністративних послуг. З них 20 512 послуг, або 57 % від загальної кількості, громадяни отримали на безоплатній основі.

Найбільш затребуваною адмінпослугою є надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Фахівці області  цього року видали 14 687 таких документів на загальну суму 778,41 тис. гривень.

У Тернопільській області починаючи з 15 грудня 2014 року надання адмінпослуг у сфері земельних відносин відбувається через 18 Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру та сайті Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області у розділі «Адміністративні послуги».

Довідково

30 червня 2015 року Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та Державне агентство з питань електронного урядування України запустили електронну послугу «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру». Відтепер замовити документ можна не виходячи з дому через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру. Треба лише обрати потрібну земельну ділянку та оформити запит. У систему інтегрована функція он-лайн оплати послуги через сервіс моментальних платежів Liqpay Приватбанку. Банківська комісія при цьому не стягується. Підтвердження про сформовану заявку та повідомлення про готовність документу користувач отримує на свою електрону адресу. Отримати вже виготовлений витяг громадяни можуть у найближчому ЦНАПі.