• In English
 • МОЗ: Імунізація - єдиний дієвий і економічно вигідний на сьогодні спосіб профілактики інфекційних захворювань
  опубліковано 29 квітня 2015 року о 16:56

  Імунізація – єдиний дієвий і економічно вигідний на сьогодні спосіб профілактики інфекційних захворювань. На цьому наголосили представники і державного, і приватного сектору медицини сьогодні під час прес-конференції в ІА УНІАН.

  У рамках Всесвітнього тижня імунізації в ІА УНІАН за участі представників МОЗ України, лікарів державних і приватних медичних закладів відбулася прес-конференція з питань необхідності вакцинування дорослих і дітей, наявності необхідних вакцин у державі та механізмів забезпечення ними в найближчій перспективі.

  Як повідомив головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з питань дитячих інфекційних хвороб Сергій Крамарьов, рівень охоплення щепленнями, на жаль, в останні роки йде на спад, що пояснюється, за його словами, трьома основними причинами: поширеною антивакцинальною кампанією, недостатністю фінансування та забюрократизованими механізмами закупівель та розподілу вакцин.

  «Політична і економічна ситуація, стрімка девальвація гривні не дозволяють повністю виконати програму імунопрофілактики населення. Минулоріч щепленнями було охоплено від 36 до 57 відсотків (в залежності від інфекції) громадян, які потребували вакцинації. У цьому році за рахунок вже узаконеної можливості закупівлі лікарських засобів через міжнародні організації та потужної співпраці із донорами ми будемо намагатися виправити ситуацію», - відзначив він.

  При цьому, за його словами, важливо розуміти, що, окрім законодавчої сторони питання закупівель вакцин через міжнародні організації, є ще технічна сторона – це налагодження усіх необхідних підзаконних актів та дозволів, що дозволять власне це все здійснювати. Над цим наразі і працює Міністерство, водночас ведучи перемовини про залучення в Україну необхідних лікарських засобів в якості гуманітарної допомоги.

   Як приклад результативної співпраці із залучення гуманітарної допомоги, фахівець назвав отримання від дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вакцини проти поліомієліту – перші 600 доз цих вакцин прибувають в Україну вже найближчими днями. Ця гуманітарна допомога від Уряду Канади, дозволить задовольнити річну потребу України у вакцинах проти поліомієліту.

  За словами головного дитячого імунолога м. Києва Федіра Лапія, також наявна у закладах охорони здоров’я і використовується вакцина для дітей першого року життя, закуплена у 2014 році, і якої по більшості позиціях має вистачити ще на 1,5-2 місяці. Йде мова про вакцини проти коклюшу, дифтерії, поліомієліту, правця, гепатиту В, хіб-інфекції, кору, паротиту, краснухи. На законодавчому рівні вирішується також питання вакцини БЦЖ.

  У ситуації, що склалася, не залишається осторонь забезпечення українців необхідними щепленнями і приватна медицина. Розуміючи усю важливість і необхідність вакцинувань, особливо маленьких діточок, батьки, у яких є можливості, звертаються до приватних клінік. «Сьогодні ми готові якісно вакцинувати усіх бажаючих, ведемо пропаганду імунопрофілактики і серед молоді, і серед батьків, розробляємо для них технічні можливості, як-то мобільний календар щеплень. Проте потребу усього ринку закрити складно», - відзначив лікар-педіатр, головний лікар мережі приватних клінік Андрій Віленський.

   Фахівці акцентували увагу, що саме імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 млн. випадків смертей від тяжких інфекційних захворювань. Так, вона потребує затрат, але і для країни, і для суспільства вони є далеко меншими, ніж засоби, потрачені на лікування.