• In English
 • Історія створення Державного Гімну символізує прагнення українців жити в єдності, - В'ячеслав Кириленко
  опубліковано 05 березня 2015 року о 09:21

  4 березня в Національній опері України за участю Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка відбулися урочистості до 200-річчя з дня народження автора музики Державного Гімну Михайла Вербицького.

  В’ячеслав Кириленко зачитав звернення Президента України Петра Порошенка з нагоди двох взаємопов’язаних пам’ятних дат – ювілею композитора та першого публічного виконання «Ще не вмерла Україна». «Державний Гімн України і сьогодні лунає від західних до східних рубежів нашої держави, разом з молитвою за оборонців Вітчизни, даючи їм підтримку у звитязі з агресором. Нині наш гімн можна почути не лише в українських містах і селах. Він став упізнаваним, своєрідним символом свободи. Це справжній духовний фундамент сучасного українства», - йдеться у вітанні.

  В’ячеслав Кириленко підкреслив, що авторами Державного Гімну України символічним чином стали  Михайло Вербицький, греко-католик та уродженець Західної України, та Павло Чубинський – православний з Наддніпрянщини. «Це показує прагнення українців до єдності ще в ті далекі часи», - сказав Віце-прем’єр.

  За словами В’ячеслава Кириленка, «Ще не вмерла Україна» співали покоління українських патріотів, які боролися за незалежність під час визвольних змагань 1917-1921 років, воїни УПА, дисиденти радянських таборів. «В останні рік-півтора вона стала справді народною піснею», - додав Віце-прем’єр.

  Під час концертної програми прозвучали  релігійні твори Михайла Вербицького «Отче наш», «Ангел вопіяше», «Не чужого ми бажаєм», «Милість миру», «Хваліте Господа» та музика, написана до театральних вистав. Виконували їх Національний академічний оркестр народних інструментів України, Національна заслужена академічна капела України «Думка», Муніципальна академічна чоловіча хорова капела імені Ревуцького, Академічний камерний хор «Київ».

  ЮНЕСКО внесла 200-річчя Михайла Вербицького до календаря пам’ятних дат, які світ відзначатиме нинішнього року.