• In English
 • 6 березня має стати Днем Державного Гімну, - Інститут національної пам'яті
  опубліковано 04 березня 2015 року о 13:40

  Державними символами України є Державні Прапор, Герб і Гімн. Якщо День Державного Прапора наша країна відзначає, то День Державного Гімну ще слід запровадити. Із також пропозицією виступив Український інститут національної пам’яті, який запропонував вшановувати День Державного Гімну України 6 березня.

  В Українському інституті національної пам’яті розповіли, що цими днями відзначається два ювілеї: 4 березня — 200 років з дня народження автора мелодії українського національного і Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького, а 10 березня – 150 років з часу першого публічного виконання гімну у місті Перемишлі (нині - територія Польщі).

  «Державними символами України є Державні Прапор, Герб і Гімн. Проте, якщо День Державного Прапора наша країна відзначає, то Дня Державного Гімну немає. Встановлення такого свята сприятиме вихованню поваги до державних символів», - вважає Сергій Громенко, співробітник Українського інституту національної пам’яті.

  «Пісня «Ще не вмерла Україна» за півтора століття стала символом боротьби за незалежність України і національним гімном. Під час Революції Гідності і зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, Гімн має особливе значення для всіх громадян, є тою духовною ланкою, що єднає їх із попередніми поколіннями борців за свободу», - наголосив Голова УІНП Володимир В’ятрович.

  Автори ідеї започаткування нового свята вважають, що воно буде схвально сприйнята українським суспільством. Як відомо саме 6 березня 2003 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про Державний Гімн України». День Державного Прапора відзначається 23 серпня.

  Нагадаємо, Український інститут національної пам'яті - центральний орган виконавчої влади, який на урядовому рівні відповідає за відновлення історичної пам'яті та подолання наслідків тоталітарного минулого в суспільстві.