• In English
 • Олександр Светелік взяв участь у засіданні за круглим столом з питань роботи енергосистеми України
  опубліковано 26 лютого 2015 року о 13:06

  Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік взяв участь у засіданні за круглим столом з питань роботи енергосистеми України. Засідання відбулось 25 лютого 2015 року в Українському національному агентстві «Укрінформ» на підтримку Урядової ініціативи «Енергетична незалежність України». Для обговорення обрано тему «Чим загрожує об’єднаній енергетичній системі України виключення із взаєморозрахунків двох ТЕС на Сході країни?»

  Олександр Светелік поінформував присутніх про ситуацію на енергоринку України. Заступник Міністра наголосив, що у зв’язку з дефіцитом енергетичного вугілля через пошкодження інфраструктури Донбасу для забезпечення збалансування енергосистеми України на сьогодні повністю завантажено енергоблоки ТЕС на вугіллі газової групи при мінімальному завантаженні енергоблоків, які працюють на вугіллі антрацитової групи. Щодо перетоків з енергосистем суміжних країн Олександр Светелік повідомив, що імпорт електроенергії використовується для покриття існуючого дефіциту потужності та запобігання відключенню споживачів.

  Олександр Светелік зазначив, що на сьогодні проводиться робота щодо відновлення пошкоджених під час бойових дій ліній електропередачі. Також повідомив, що підготовлено до роботи Словянську ТЕС, яку можна буде запустити після відновлення інфраструктури та забезпечення вугіллям. Заступник Міністра наголосив, що тільки єдина енергосистема спроможна забезпечити баланс електроенергії, і ніяка окрема енергосистема на окупованій території не може забезпечити якісне надання послуг споживачам. Також наголосив, що із зони АТО не надходять платежі за спожиту електроенергію, тому працюють дві робочі групи при Раді ринку електроенергії, які обговорюють механізм здійснення розрахунків з енергетичними підприємствами, які працюють на тимчасово окупованій території Донбасу. За словами Олександр Светеліка, напрацьовано кілька варіантів вирішення питання щодо взаєморозрахунків, зокрема з Зуївською та Старобешівською ТЕС.

  Заступник Міністра зазначив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України робить все, щоб жителі окупованих районів Луганської та Донецької областей отримували електроенергію. Також додав, що Міністерство майже щодня отримує доручення від Уряду про необхідність відновлення ліній електропередачі, інфраструктури, щоб забезпечити електропостачання в регіоні. «У нас люди гинуть на відновленні ліній електропостачання, на відновленні газових мереж, але ми робимо все, щоб для наших громадян поняття зони АТО, в плані енергетики, не існувало», - підкреслив він.

  Крім того, Олександр Светелік розповів про заходи Міненерговугілля з метою зменшення енергетичної залежності України, серед яких – переведення енергоблоків ТЕС, які використовують антрацит, на вугілля газової групи, а також газових блоків ТЕЦ – на вугілля. Крім того, здійснюється спільно з народними депутатам робота над законодавством щодо переходу на нову модель ринку електроенергії.