• In English
 • Канада підвищуватиме обороноздатність України, зокрема Дніпропетровщини як ключового регіону
  опубліковано 25 лютого 2015 року о 13:42

  Канада підвищуватиме обороноздатність України, зокрема Дніпропетровщини як ключового регіону. На цьому наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук під час зустрічі з заступником голови – керівником апарату Дніпропетровської облдержадміністрації Геннадієм Корбаном. Спрозмовники обговорили питання технічного співробітництва, комерційних можливостей та питання безпеки.

  «Сьогодні основне навантаження з усіх військових дій лягло на плечі Дніпропетровської області. Більшість поранених з фронту прибувають до лікарень Дніпропетровщини», - зазначив Геннадій Корбан.

  Він також наголосив, що Дніпропетровська область є лідером у мобілізації. За весняну та літню кампанію область мобілізувала 11,5 тис осіб. А також сформувала близько 4 батальйонів територіальної оборони та порядку 6 міліцейських батальйонів виключно з добровольців. У Дніпропетровській області сьогодні найбільша кількість волонтерських центрів, а також інших фондів, які забезпечують армію.

  «Волонтерські і державні зусилля цього регіону у великій мірі гарантують тепер безпеку України. Канада вважає себе лідером у співробітництві з Дніпропетровщиною у наданні допомоги. Зокрема, у співробітництві зі Збройними Силами України та силовими структурами у питанні амуніції. У нас добре налагоджено співробітництво і з Міністерством, і з волонтерським рухом. Йдеться про те, щоб підсилити обороноздатність всієї України, а ви відіграєте в цьому ключову роль», - зазначив Роман Ващук.

  Також Геннадій Корбан та Роман Ващук обговорили питання безпеки регіону та країни, а також можливість допомоги регіону канадською стороною. У рамках візиту Канадська делегація відвідає Регіональний Командний центр «Південь»; ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод», Фонд оборони країни, а також єврейський культурний центр «Менора», музей «Пам’ять єврейського народу і Холокост в Україні»; Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І.Яворницького; Покровський район Дніпропетровської області; м. Павлоград.